Spotkanie
16.08.2020

Niedzielne popołudnia z poezją współczesną

Uśmiechnięta kobieta na tle drewnianego pomostu na morzu. Z lewej strony fragment ceglanego budynku. W oddali latarnia morska.
fot. Maciej Lipiński

W ramach cyklu "Niedzielne popołudnia z poezją współczesną" zapraszamy na plenerowe spotkania ze współczesnymi twórcami. Z uwagi na limit miejsc na spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy.

  • 16 sierpnia (niedziele), godz. 16.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Z uwagi na limit miejsc na spotkanie obowiązują wcześniejsze zapisy, REZERWACJE >>

"Łąka Leśmiana" zielona instalacja przed Muzeum POLIN stworzona na cześć poety Bolesława Leśmiana jest doskonałym miejscem, by spotkać się z poezją współczesną różnych twórców. W tym nietypowym czasie pozwólmy sobie na chwile odpoczynku od rzeczywistości. Zatrzymajmy się, dając się ponieść pięknu poezji.

Miłość, śmierć i piękno przyrody to trzy naczelne tematy, przewijające się w poezji Leśmiana. Kwestie te od zawsze frapowały poetów i nie zmieniło się to do dziś.

16 sierpnia swoje wiersze przeczyta dla nas Elżbieta Lipińska -  poetka, prawnik, urodzona w Warszawie, mieszka we Wrocławiu. Wydała pięć książek poetyckich: "Pożegnanie z czerwienią" (Mamiko 2007), "Maj to łagodny miesiąc" (Polnord - Wydawnictwo Oskar 2008), "Rejestry" (Biblioteka Tyskiej Zimy Poetyckiej 2011), "Na końcu języka" (Mamiko 2013), "Kamienie" (Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza 2017). Laureatka kilku konkursów poetyckich, w tym Tyskiej Zimy Poetyckiej. Wiersze drukowały także czasopisma m.in. Autograf, Red, Fraza, Cegła, Wakat, Odra, Portret, Gazeta Wyborcza, Rita Baum, Helikopter.
Wiersze Elżbiety Lipińskiej zamieszczone zostały w antologii "Wschód-Zachód. Wiersze z Ukrainy i dla Ukrainy" (2014), "Nielegalny prąd" (2016) i "Przewodnik po zaminowanym terenie" (2016).
Wiersze w tłumaczeniu znalazły się w "Anthologii#2" wydanej przez Oficynę Off_press w Londynie.
 

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny