Spacer
24.04.2019

Oprowadzanie dla osób niewidomych i słabowidzących na wystawie "W Polsce króla Maciusia"

Oprowadzanie dla osób niewidomych i słabowidzących na wystawie czasowej
Opis zdjęcia: W przestrzeni wystawy znajduje się grupa zwiedzających w słuchawkach i słucha opowieści przewodniczki. W tle za grupą widać artystyczne ilustracje nawiązujące do książki „W Polsce króla Maciusia", fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie czasowej „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" przeznaczone dla dorosłych z niepełnosprawnością wzroku. 

Termin spotkania: 24 kwietnia (środa), godz. 17.00-18.00, wstęp wolny

Obowiązują zapisy: na adres e-mail: [email protected] lub telefon: 600 472 828

Miejsce spotkania: zbiórka w holu głównym

Przewodnik: Mariusz Jastrząb

Podczas oprowadzania opowiemy o trudach i wyzwaniach odbudowy państwa po pierwszej wojnie światowej. Przypomnimy niezwykłą postać Janusza Korczaka, pedagoga i społecznika, prekursora praw dziecka.
„Korczak pisał ją pragnąc wyjaśnić dzieciom, jakie są mechanizmy sprawowania władzy oraz jak wielki trud i odpowiedzialność wiążą się z rządzeniem państwem. Podobnie jak on w momencie odzyskania niepodległości, my, w 100 rocznicę tego wydarzenia,  pragniemy zaprosić „dużych i małych dorosłych” do refleksji nad tym, czym jest wolność, odpowiedzialność, demokratyczne państwo” – mówi Tamara Sztyma, współkuratorka wystawy.

Wystawa inspirowana jest książką "Król Maciuś Pierwszy", napisaną pod wpływem ówczesnych wielkich wydarzeń politycznych – końca wojny, odrodzenia i odbudowy kraju.

"W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” to pierwsza wystawa w Muzeum POLIN dla dużych i małych dorosłych. Więcej informacji o wystawie >>