Wystawy

02.06.2016 16:00

Oprowadzanie po wystawie „Frank Stella i synagogi dawnej Polski” z tłumaczeniem na PJM

fot. Magda Starowieyska

Ze względu na duże zainteresowanie wystawą Franka Stelli w środowisku osób niesłyszących Muzeum POLIN zaprasza ponownie na oprowadzanie po wystawie. Jest ona unikatową okazją do spotkania z osobowością uznawaną powszechnie za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku.

Na wystawie w Muzeum POLIN nie tylko prezentowane są niezwykłe prace nowojorskiego twórcy i fascynująca historia ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village Series) zostaną zestawione ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog. Na wystawie przenikają się dwa – wydawałoby się – odległe światy: drewnianych synagog i amerykańskiej sztuki współczesnej.

Wystawa „Frank Stella i synagogi dawnej Polski” prezentowana jest w Muzeum POLIN w Warszawie do 20 czerwca 2016 roku. Więcej o niej można przeczytać tutaj.

Wydarzenie składa się z oprowadzania zakończonego wspólnym przygotowaniem abstrakcyjnego reliefu z różnych materiałów, inspirowanego pracami Franka Stelli. Istnieje również możliwość wypożyczenia indywidualnych pętli indukcyjnych.

Rezerwacji można dokonać drogą mailową: zbenesz@polin.pl

Tłumaczenie na Polski Język Migowy: Tomasz Smakowski

Obejrzyj film z zaproszeniem na oprowadzanie w Polskim Języku Migowym tutaj.

2 czerwca 2016, godz. 16.00-18.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja 

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

18.05.2016