Wydarzenie
24.08.2020

Poeci na start! – slam poetycki

Grupa roześmianych osób siedzi na siedziskach na Łące Leśmiana. Jeden mężczyzna recytuje do mikrofonu
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Tego lata slam poetycki zagości na "Łące Leśmiana". Zapraszamy poetów do zaprezentowania swojej twórczości, jak również osoby, które chcą wystąpić w roli publiczności, oceniającej artystów. Zgłoszenia na slam do 20 sierpnia. Slam poprowadzi Marta Sarnowska - koordynatorka Łąki Leśmiana.

  • 24 sierpnia (poniedziałek), godz. 19.00-20.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Z uwagi na limit miejsc na widowni obowiązują wcześniejsze zapisy, REZERWACJE >>

Zgłoszenia wraz z próbką wierszy inspirowanych Bolesławem Leśmianem, Warszawą przedwojenną i współczesną, Muranowem i dawną Dzielnicą Północną prosimy przesyłać na adres: [email protected] Uwaga! O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Po przekroczeniu liczby miejsc, poeci mogą zostać wpisani na listę rezerwową.

SLAM to skrzyżowanie poezji i performance'u, dla którego ważny jest kontakt z publicznością. To właśnie zgromadzeni widzowie oceniają poetów – zarówno walory artystyczne ich wierszy, jak również ich umiejętności recytatorskie. 

Zapraszamy poetów, zwłaszcza tych, których inspiruje poezja Leśmiana i twórczość poetów żydowskich, do zaprezentowania swoich talentów podczas letniego slamu poetyckiego na Łące Leśmiana.

Uczestnicy zmierzą się ze sobą w trzech rundach – do wielkiego finału przejdą tylko trzy osoby, spośród których zostanie wyłoniony zwycięzca

Zapraszamy wszystkich miłośników slamów poetyckich, a także tych, dla których slam jest zupełną nowością do udziału w wydarzeniu w roli publiczności.

Dla zwycięzców slamu poetyckiego przewidziane są nagrody rzeczowe:

  1. I miejsce - Karta Klubu Przyjaciół Muzeum „Gilmel” o wartości 300 zł to nielimitowane wejścia na wystawę stałą i wystawy czasowe dla dwóch osób dorosłych wraz dziećmi do lat 18, 5% zniżki w restauracji muzealnej oraz 5% zniżki w sklepie muzealnym. Podwójny voucher na wystawę czasową "Tu Muranów". Płyta Tomasza Stańki "POLIN".
  2. II miejsce - Karta Klubu Przyjaciół Muzeum „Dalet” o wartości 100 zł to nielimitowane wejścia na wystawę stałą i wystawy czasowe, oprowadzania kuratorskie po wystawach czasowych w wyznaczonych terminach, zaproszenie na wydarzenia organizowane przez muzeum lub instytucje zaprzyjaźnione (raz w miesiącu), obsługa w kasie poza kolejnością. Podwójny voucher na wystawę czasową "Tu Muranów".  Książka „Płuczki. Poszukiwacze Żydowskiego Złota” autorstwa Pawła Piotra Reszkę, laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Płyta Tomasza Stańki "POLIN".
  3. III miejsce - Karta Klubu Przyjaciół Muzeum „Dalet” o wartości 100 zł to nielimitowane wejścia na wystawę stałą i wystawy czasowe, oprowadzania kuratorskie po wystawach czasowych w wyznaczonych terminach, zaproszenie na wydarzenia organizowane przez muzeum lub instytucje zaprzyjaźnione (raz w miesiącu), obsługa w kasie poza kolejnością. Podwójny voucher na wystawę czasową "Tu Muranów". Książka Janusza Palikota „Nic-nic. Ontologia na marginesach Leśmiana”. Płyta Tomasza Stańki "POLIN".

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny

Załączniki:
  • Regulamin slamu poetyckiego [.docx]
    Pobierz plik 15.55 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT