Wystawy
8.12.2023

Senioralne piątki na wystawie

Zapraszamy na cykliczne oprowadzania z przewodnikiem po naszych wystawach lub w przestrzeni miejskiej, podczas których poznajemy 1000-letnią historię i kulturę Żydów polskich opowiadaną za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy. Senioralne piątki mają swobodny, klubowy charakter – po zwiedzaniu spotykamy się na rozmowie o wrażeniach z wystawy przy kawie, herbacie i ciastkach.

  • 8 grudnia, godz. 15.00-16.30, KUP BILET →
    Spacer z przewodnikiem po wystawie czasowej "Wokół nas morze ognia"
  • Bilet obejmuje wejście na wystawę, oprowadzanie z przewodnikiem oraz poczęstunek po zwiedzaniu.
  • Zbiórka w holu głównym muzeum przy stanowisku z przewodnikami.

Opowiemy o wyjątkowych zdjęciach wykonanych przez Polaków obecnych w getcie warszawskim w czasie powstania lub fotografujących je z drugiej strony muru. Niektóre z tych fotografii przez kilkadziesiąt lat pozostawały nieodkryte... Poznamy także koncepcję wystawy i porozmawiamy o tym, jak można interpretować obecne na niej dzieła współczesnych artystek.

Wyruszymy śladem dwunastu osób, które pozostawiły spisane relacje – czasem ledwie z kilku dni, a czasem z długich tygodni lub miesięcy ukrywania się w ruinach getta. Niektóre prowadziły zapiski jeszcze w bunkrach, inne spisały swoje doświadczenia wkrótce po przedostaniu się na "aryjską stronę". Będzie też czas na wystawie do samodzielnego, głębszego zanurzenia się w relacje i wspomnienia naszych bohaterów dzięki słuchowisku, stanowiącym artystyczny komentarz do losów żydowskich cywilów w czasie powstania w getcie.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Bilety:

  • osoba powyżej 60 r.ż.: 15 zł,
  • dla pozostałych osób: bilet normalny 35 zł, ulgowy 25 zł.

Weryfikacja przysługującej ulgi odbywa się na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl