Wystawy
10.02.2023

Senioralne piątki na wystawie

W pierwszy i drugi piątek miesiąca zapraszamy seniorki i seniorów na oprowadzania po wystawie stałej lub czasowej. Podczas spaceru z przewodnikiem będziemy poznawać 1000-letnią historię i kulturę Żydów polskich opowiadaną za każdym razem z nowej, ciekawej perspektywy.

  • 10 lutego (piątek), godz. 15.00-16.30, KUP BILET >>
    Różne oblicza miłości. Spacer po wystawie stałej
  • Zbiórka w holu głównym muzeum przy stanowisku z przewodnikami
  • Po spacerze zapraszamy do sali edukacyjnej na rozmowę z przewodnikiem o wrażeniach z wystawy przy kawie, herbacie i ciastkach

Wędrując przez dziesięć wieków wspólnej polsko-żydowskiej historii, dowiemy się m.in., czy król Kazimierz Wielki naprawdę romansował z żydowską dziewczyną, Esterką; kim była tajemnicza narzeczona autora "Sklepów cynamonowych" Brunona Schulza oraz co mogło łączyć Janusza Korczaka ze Stefanią Wilczyńską, która wspólnie z nim prowadziła Dom Sierot – wyłącznie przyjaźń czy może coś więcej…

Zwiedzanie będzie okazją, aby porozmawiać, jak wyglądają rytuały ślubne wśród religijnych Żydów, a także jak różne nurty judaizmu zapatrują się na relacje rodzinne, wychowanie dzieci i role społeczne kobiety i mężczyzny.

Zapraszamy na walentynkowy spacer, podczas którego będziemy odkrywać miłosne sekrety bohaterek i bohaterów naszej wystawy stałej.

Przeczytaj artykuł "Warszawa. Miłość w relacjach Ocalałych z getta warszawskiego" na portalu Wirtualny Sztetl >>

Sprawdź terminy kolejnych spacerów i zarezerwuj czas:

  • 10 marca (piątek), godz. 15.00-16.30
    Dzika koza w kawiarni – o poetkach i pisarkach żydowskich. Spacer po wystawie stałej

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, ciekawe tematy i niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Bilety:

  • osoba powyżej 60 r.ż.: 18 zł
  • dla pozostałych osób: bilet normalny 45 zł, ulgowy 35 zł.

Weryfikacja przysługującej ulgi odbywa się na podstawie dokumentu ze zdjęciem przy wydawaniu zestawów słuchawkowych.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl