Dla dzieci
Co sobotę: 8.07-19.08.2023

Senso Maćki – zajęcia sensoryczne na Łące

Grupa dzieci trzyma przed sobą kolorową flagę.
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W siedem wakacyjnych sobót zapraszamy najmłodsze dzieci (1-5 lat) i ich opiekunów do wspólnej zabawy na zielonej łące na tyłach Muzeum POLIN. Do badania otoczenia wykorzystamy siedem naszych zmysłów.

  • 19 sierpnia (sobota), godz. 11.00-12.30, BRAK MIEJSC
  • Miejsce zbiórki: Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia", z którego udajemy się na "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)
  • Uwaga: W przypadku załamania pogody zajęcia będą przeniesione do budynku muzeum
  • Wstęp wolny

Słuch, wzrok, smak, węch, dotyk, czucie głębokie, równowaga ciała – dzięki nim możemy połączyć świat wewnętrzny z zewnętrznym. Zajęcia sensoryczne są szczególnie polecane w przypadku młodszych dzieci. Wykorzystamy letni czas i otoczenie naszego muzeum na rozwój podczas wspólnej zabawy.

Na kolejnych spotkaniach będziemy badać jeden wybrany zmysł, który stanie się także tematem zabaw ruchowych i plastycznych. Zapewniamy 1,5-godzinny program animacji pełnej niespodzianek.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl