Spacer
9.11.2022

Spacer architektoniczny MUR z Beatą Chomątowską

Fundacja Centrum Architektury i Muzeum POLIN zapraszają na spacer architektoniczny po Muzeum z Beatą Chomątowską, współautorką książki "MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa" nakładem Centrum Architektury, zorganizowany z okazji premiery atlasu.

  • 9 listopada (środa), godz. 17.00-18.30, BRAK MIEJSC
  • Liczba miejsc ograniczona
  • Zbiórka w holu głównym Muzeum POLIN
  • Zapewniamy tłumaczenie na PJM

Przyjrzymy się budynkowi Muzeum wewnątrz i na zewnątrz, posłuchamy o jego kontekście i historii okolicy. Przed spacerem będzie można kupić atlas i plakat MUR.

"MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa" to ósmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury. Obejmuje obszar rozciągający się na północ od alei "Solidarności", do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem. Atlas przedstawia 62 obiekty, każdemu towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury wymyśliła graficzka Magdalena Piwowar. Fundacja Centrum Architektury wydaje je od dziesięciu lat. Pierwszy był SAS, potem ŻOL, MOK, OCH, POW, PRA i ŚRÓD PN.

Beata Chomątowska – autorka m.in. książek "Stacja Muranów" i "Betonia", współzałożycielka stowarzyszenia Stacja Muranów, współautorka (razem z Jackiem Leociakiem) wystawy czasowej "Tu Muranów: w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (2021).

 

Logo Fundacji Centrum Architektury

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl