Spacer
6.12.2019

Spacer dla seniorów po wystawie "Gdynia - Tel Awiw"

Wystawa czasowa "Gdynia - Tel Awiw" w Muzeum POLIN. Na zdjęciu: zwiedzający w przestrzeni wystawy, widziani z perspektywy ptaka - z góry.
Wystawa czasowa "Gdynia - Tel Awiw" w Muzeum POLIN. Na zdjęciu: zwiedzający w przestrzeni wystawy, widziani z perspektywy ptaka - z góry., fot. D. Matloch / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zachęcamy seniorki i seniorów do poznania fascynującej historii dwóch nowoczesnych miast Gdyni i Tel Awiwu. Podczas spaceru po wystawie czasowej "Gdynia – Tel Awiw" zabierzemy Was w podróż po nadmorskich miastach wybudowanych niemal od podstaw w pierwszych dekadach XX wieku.

6 grudnia (piątek), godz. 15.30-17.00

Oba miasta odegrały podobną rolę w historii Izraela i Polski. Zarówno Tel Awiw, "pierwsze miasto hebrajskie", założone w 1909 r. i wzniesione w dużym stopniu w okresie Mandatu Brytyjskiego Palestyny, jak i Gdynię – "nasze polskie wrota na świat" – budowaną od 1920 r., zdominowała architektura modernistyczna, stanowiąca symbol aspiracji obu krajów.

Oprowadzania zostały przygotowane specjalnie z myślą o najstarszych zwiedzających, z uwzględnieniem różnych udogodnień (odpowiednia długość wycieczki, niespieszne tempo zwiedzania, możliwość odpoczynku w razie potrzeby, zestawy słuchawkowe umożliwiające dokładne słyszenie przewodnika również z odległości).

Po spacerze zapraszamy uczestniczki i uczestników na spotkanie przy herbacie i ciastkach. W nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać o wrażeniach z wystawy, podzielić się własnymi przemyśleniami, a także zadać przewodnikowi dodatkowe pytania. Spotkanie będzie okazją aby pogłębić wiedzę o najciekawsze wątki, które zostały poruszone podczas oprowadzania. 

Przewodniczka: Katarzyna Jankowska