Spacer
30.08.2020

Spacer dźwiękowy "Lilia z Muranowa"

Zdjęcie ilustracyjne - przedstawia Łąkę Leśmiana obok Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na spacer dźwiękowy inspirowany opowiadaniem Izaaka Baszewisa Singera pt.: "Para". Spacer odbędzie się po okolicy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  • 30 sierpnia (niedziela), godz. 17.00
  • Miejsce: Zbiórka na "Łące Leśmiana"

Spacer dźwiękowy "Lilia z Muranowa" to efekt rezydencji artystycznej pochodzącego z Kanady artysty, który pracował w Muzeum POLIN w lutym i marcu 2015 roku. Benny Nemerofsky Ramsay opowiada historię obrazu przedstawiającego legendarny kwiat, który zniknął z muzealnej kolekcji. 

Na narrację dźwiękową składają się fakty i pogłoski zarówno na temat malowidła, jak i kwiatu, a także fragmenty opowiadania Izaaka Baszewisa Singera, napisanego w oryginale w jidysz. Muzykę do spaceru zawdzięczamy Chórowi Polin pod kierunkiem Seana Palmera i Kuby Pałysa.

Za pośrednictwem tekstów i dźwięków poznajemy społeczność żydowską sprzed stu laty. Historia i fikcja przeplatają się w sugestywny sposób, tworząc nową muranowską legendę. Nemerofsky stawia przy jej pomocy uniwersalne pytania o tożsamość płciową i podejście do niej teraz i w przeszłości.

Lilii z Muranowa można posłuchać pod tym linkiem. Aby pobrać plik w formacie mp3, należy kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję zapisz link jako. Jego wielkość to 32 MB.

Podczas naszego wydarzenia włączymy iPady z wgranym dźwiękiem (można wcześniej ściągnąć plik na swoje urządzenie) i wspólnie wyruszymy na krótki spacer po okolicy budynku Muzeum POLIN. Czas trwania wydarzenia - około 45 minut. 
 

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wydarzenie odbywa się w ramach VII Festiwalu Warszawa Singera: www.festiwalsingera.pl

Logo Festiwalu Warszawa Singera

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny