Spacery z wyobraźnią – cykl zajęć z improwizacji
Rozpoczynamy zapisy na cykl warsztatów teatralnych z wykorzystaniem improwizacji, na których każdy pomysł jest dobry, błąd jest prezentem, a współpraca podstawą.
- Zajęcia są bezpłatne i odbędą się: 18, 25 lipca oraz 1 sierpnia (wtorki), godz. 18.00-20.00 w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie 25B
- Nabór zakończony
Do udziału w zajęciach zachęcamy wszystkich zainteresowanych – w grupach lub indywidualnie, niezależnie od umiejętności aktorskich i wcześniejszych doświadczeń związanych z teatrem. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób w wieku 60+.
Podczas ośmiu spotkań warsztatowych osoby uczestniczące poznają podstawy improwizacji* teatralnej oraz przygotują się do performatywnego spaceru "impro" o miejscach, w których stoją postumenty upamiętniające kryjówki getta warszawskiego.
Spacer performatywny odbędzie się 19 sierpnia (sobota), godz. 18.00-19.30.
*Improwizacja jest to forma sztuki teatralnej polegająca na interakcji między uczestnikami, którzy tworzą świat wartości symbolicznych na scenie lub w przestrzeni miejskiej, bez wcześniej przygotowanego scenariusza.
Cykl wędrówek "Opowieści zza muru"
W 6 lokalizacjach na Muranowie we współpracy z SENNA kolektyw pojawiły się podświetlane, szklane instalacje symbolicznie znakujące miejsca ukrywania się ludności cywilnej w powstaniu 1943 roku. Instalacjom artystycznym towarzyszą wędrówki z grupą Opowiadaczy historii, którzy ukazują przeszłość z perspektywy 6 osób ukrywających się w getcie warszawskim. Osoby te są równocześnie bohaterami i bohaterkami wystawy czasowej "Wokół nas morze ognia".
Uczestniczki i uczestnicy cyklu będą mieli okazję zwiedzić wystawę "Wokół nas morze ognia" w Muzeum POLIN w dowolnie wybranym terminie.
Czytaj więcej o kryjówkach na portalu Polscy Sprawiedliwi:
- Kryjówki Żydów po "aryjskiej stronie": typologia >>
- Architektura kryjówek Żydów: aktualne badania >>
Karina Krystosiak jest doświadczoną improwizatorką, animatorką, edukatorką, innowatorką oraz fotografką. Jest prezeską Fundacji Seniorwizacja. Zarówno jej misją, jak i fundacji jest wdrażanie innowacyjnych i modelowych działań pracy w grupie międzypokoleniowej. Karina Krystosiak korzysta z różnych technik wypowiedzi artystycznej. Wspiera i tworzy ciekawe formy spędzania czasu oraz poznawania historii i kultury. Dba, by proponowane działania nie infantylizowały, modelowały i moderowały nowoczesne formy spędzania czasu.