Film
30.09.2018

TISZ Festiwal: Specjalny pokaz filmu "W poszukiwaniu izraelskiej kuchni / In search of Israeli Cuisine"

W poszukiwaniu izraelskiej kuchni, Films for Food, TISZ Festival, Muzeum POLIN
fot. Kino Muranów

W ramach TISZ Festiwalu, FILMS for FOOD oraz Kino Muranów zapraszają na wyjątkowy pokaz filmowy wraz z dyskusją i smacznymi niespodziankami - które ujawnimy wkrótce.

30 września 19:00, Kino Muranów

"W poszukiwaniu izraelskiej kuchni" to swego rodzaju portret i historia mieszkanców Izraela opowiedziana poprzez jedzenie. Twórcy filmu odwiedzają restauracje, domowe kuchnie, winiarnie, targi, uliczne stragany i szukają smaków wszędzie, gdzie się tylko da.

Na kompleksowy obraz dzisiejszego Izraela składa się ponad 70 różnych kultur m.in.: żydowska, arabska, muzułmańska, chrześcijańska, które zachowują swoje odrębne tradycje. Widzowie mają możliwość odkrycia tej wyjątkowej kulinarno-kulturowej mieszanki rozwijającej się przez ostatnie 30 lat. Dziś jest to jedna z najgorętszych scen gastronomicznych na świecie i o zdobycie miejsca w niektórych restauracjach w Tel Avivie i Jerozolimie często równie trudno jak w Nowym Jorku czy San Francisco.

Po projekcji serdecznie zapraszamy na rozmowę o żydowskiej kuchni w Warszawie, w której udział wezmą: Justyna Kosmala, współwlaścicielka i twórczyni Charlotte oraz Magdalena Maślak, kuratorka programów kulinarnych w Muzeum POLIN. Spotkanie poprowadzi Daria Pawlewska - redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK.

W poszukiwaniu izraelskiej kuchni / In search of Israeli Cuisine 

reż. Roger M. Sherman
96 min., USA 2016

 

Organizatorzy:

Partnerzy:

      
 

 

Organizator festiwalu: 

Współorganizator:

Wsparcie:

Rodzina Organ

Ken & Wendy Ruby oraz The Ruby Family Foundation