Warsztaty

21.06.2015 11:00

Uchodźcy: wyobrażenia, spotkania, postawy – warsztaty antydyskryminacyjne

fot. Dariusz Parol/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji zapraszamy na dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne, podczas których będziemy się zastanawiać, jakie stereotypy i uprzedzenia dotyczą uchodźców mieszkających w Polsce.

Zajęcia będą szansą na podniesienie wiedzy o funkcjonowaniu stereotypów i uprzedzeń oraz o mechanizmach dyskryminacji. Chcemy stworzyć przestrzeń do refleksji i rozmowy na temat relacji mniejszość-większość. Szczególną uwagę zwrócimy na stereotypy i uprzedzenia, które dotyczą uchodźców i innych migrantów. Zastanowimy się też, kiedy można powiedzieć, że zaczyna się mowa nienawiści, jak możemy na nią reagować i jak jej przeciwdziałać.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla osób pełnoletnich. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (do pobrania tutaj) i przesłać go na adres mwaszczuk@polin.pl. Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca do godziny 15.00. Dodatkowe informacje pod nr. tel. 22 47 10 377 lub pod powyższym adresem mailowym.

Osoby, które wezmą udział w całym dwudniowym programie, otrzymają certyfikaty.

Prowadząca
 

Kinga Karp – psycholożka, trenerka antydyskryminacyjna, edukatorka seksualna, działaczka na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wolnego od uprzedzeń. Ukończyła psychologię oraz podyplomowe Gender Studies dla nauczycieli i nauczycielek na Uniwersytecie Łódzkim (częściowo na Roskilde Universitetscenter w Danii). Absolwentka rocznej Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Krakowie oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na rzecz Przeciwdziałania Dyskryminacji w Warszawie. Od 2011 roku członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.

20–21 czerwca, godz. 11.00–17.00.

BRAK JUŻ MIEJSC NA WARSZTATY ANTYDYSKRYMINACYJNE

------------

Z okazji Światowego Dnia Uchodźcy zapraszamy także na kolejne wydarzenie:

 

20 czerwca godz. 18.00 pokaz filmu „Połowa mnie” i dyskusja, wstęp wolny

 

Cykl działań „Swój-obcy-inny – muzeum wobec stereotypów” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

28.05.2015