Dla dzieci
6.01.2019

W jakim świecie chcemy żyć? - niedziela rodzinna

Niedziela rodzinna "W jakim świecie chcemy żyć?"
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W pierwszą niedzielę stycznia zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niedzielę rodzinną pod hasłem "W jakim świecie chcemy żyć?". 

 • 6 stycznia (niedziela), godz. 10.00-20.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" i udziału w wydarzeniach towarzyszących. Przygotowaliśmy atrakcyjny, całodniowy program.

Wydarzenia towarzyszące:

 • 10.00-20.00 - Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"
   
 • 10:00 - AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe, udział w cenie biletu na wystawę czasową
  Propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o otwartej i swobodnej formule. W podanych godzinach na wystawie "W Polsce króla Maciusia” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po Polsce Króla Maciusia. Dostaniecie dodatkowe wskazówki, zadania.
  • 11:00-14:00 - W jakim świecie chcemy żyć? - warsztaty rodzinne, BRAK MIEJSC
   W magicznym kalejdoskopie, który znalazł się na wystawie W Polsce króla Maciusia sprawdzicie, jak może wyglądać świat z waszych marzeń. Na warsztatach stworzycie własne podręczne kalejdoskopy.
    
  • 13:00 - AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe,  udział w cenie biletu na wystawę czasową
   Propozycja spotkań edukacyjno-warsztatowych o otwartej i swobodnej formule. W podanych godzinach na wystawie „W Polsce króla Maciusia” będzie można spotkać muzealnych animatorów, którzy zaproszą do wspólnej podróży po Polsce Króla Maciusia. Dostaniecie dodatkowe wskazówki, zadania.
    
  • 14:30 - Supa Modo, reż. Likarion Wainaina, Kenia 2018, sala konferencyjna A
   Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce. „Supa Modo” został nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale 2018.
   Film rekomendowany dla dzieci powyżej 9 roku życia.