Patronat POLIN
27.09 - 7.10.2019

Warszawski Festiwal Kultury bez Barier

Festiwal Kultury bez Barier 2019 - Na tle w kolorach różu, fioletu, czerni widnieje biały napis, wielkimi literami "MOŻESZ"
Festiwal Kultury bez Barier 2019 - Na tle w kolorach różu, fioletu, czerni widnieje biały napis, wielkimi literami "MOŻESZ". W lewym górnym rogu białe logo organizatora - Fundacja Kultury bez Barier, fot. materiały promocyjne

Możesz! Każdy może! Wystarczy tylko chcieć i naprawdę Możesz! włączyć się w 7. Festiwal Kultury bez Barier. Przed nami kolejne święto kultury BEZ BARIER. Spektakle, filmy, wystawy, spotkania, warsztaty i wiele, wiele innych atrakcji będą dostępne dla wszystkich, bez wyjątku. Muzeum POLIN jest Partnerem wydarzenia.

27 września - 7 października, wstęp wolny, zapisy od 17 września na stronie wydarzenia: www.wfkbb.pl

To już siódma odsłona festiwalu. Jest to wielkie święto dostępnej kultury, dostępnej dla naprawdę każdego. Bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności lub jej brak, sytuację rodzinną, możliwości ekonomiczne, miejsce zamieszkania, pochodzenie, wiek i płeć każdy może znaleźć coś dla siebie.

Kina, teatry, galerie, muzea i wszystkie inne miejsca festiwalowych wydarzeń czekają z wartościową i bogatą ofertą odpowiednio dostosowanych pokazów filmowych, spektakli, wystaw, warsztatów, spotkań i spacerów. Organizatorzy 7. FKBB wierzą, że festiwal może stać się, podobnie, jak w latach ubiegłych, wydarzeniem integrującym polskie społeczeństwo i uwrażliwiającym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

W kulturze wszystko MOŻNA. To w kulturze, są ludzie, którzy poprzez dbałość o dostępność swoich instytucji i oferty MOGĄ być wzorem do naśladowania dla innych, zwłaszcza dla tych, którzy z różnych powodów jeszcze wątpią, boją się lub po prostu nie wiedzą czym jest dostępność. Wystarczy uwierzyć, że razem MOŻEMY zmienić oblicze kultury.

 

W ramach festiwalu Muzeum POLIN przygotowało cztery bezpłatne wydarzenia:

  1. "Poranne Ptaszki" – wydarzenie na wystawie czasowej dla młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu: w dniu 28 września (sobota), godz. 8.00-10.00,
  2. "Rosz ha-Szana" – zajęcia multisensoryczne dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami: w dniu 29 września (niedziela), godz. 11.00-14.00,
  3. Oprowadzanie po wystawie czasowej "Gdynia – Tel Awiw" dla osób z niepełnosprawnością wzroku: w dniu 5 października (sobota), godz. 15.00-16.30,
  4. Oprowadzanie po wystawie czasowej "Gdynia – Tel Awiw" dla osób z niepełnosprawnością słuchu z tłumaczeniem na PJM: 6 października (niedziela), godz. 15.00-16.30.

Zapisy od 17 września na stronie Festiwalu Kultury bez Barier: www.wfkbb.pl

 

Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty, Bemowskie Centrum Kultury i Disney Polska.