Wystawy
28.09.2019

"Poranne ptaszki" - muzeum przyjazne sensorycznie

Poranne ptaszki - oprowadzanie po wystawie "Gdynia - Tel Awiw" dla osób ze spektrum autyzmu w Muzeum POLIN. Na zdjęciu przestrzeń wystawy, podzielona białymi ścianami działowymi, na pierwszym planie ściana z tytułem wystawy i dwoma obrazami w kolorystyce czarnej, fioletowej, przedstawiające budynki modernistyczne
Na zdjęciu przestrzeń wystawy, podzielona białymi ścianami działowymi, na pierwszym planie ściana z tytułem wystawy i dwoma obrazami, które przedstawiają budynki modernistyczne, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

"Poranne Ptaszki" – muzeum przyjazne sensorycznie to bezpłatne wydarzenie dla młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu lub osób nadwrażliwych sensorycznie, w trakcie którego będą mogli zwiedzić nową wystawę czasową "Gdynia – Tel Awiw".

28 września (sobota), godz. 8.00-10.00, wstęp wolny, ZAPISY >>

Wystawa czasowa „Gdynia – Tel Awiw” prezentuje dwa miasta, które powstawały w analogicznym czasie, w latach 20. i 30. XX wieku, które odegrały podobną rolę w historii obu państw – Izraela i Polski. Gdynię od Tel Awiwu dzieli blisko 3000 kilometrów ale zdziwicie się, jak wiele je łączy!

Oba powstały w tym samym czasie jako porty-bramy na świat, eleganckie kurorty i perły modernistycznej architektury. Zobaczycie zdjęcia i makiety najpiękniejszych budynków, dokumenty pokazujące codzienne życie i święta, przedmioty z epoki i dzieła współczesnych artystów.

W trakcie wydarzenia  codzienny zgiełk, dźwięki i światła w muzeum będą ograniczone, przez co stworzymy przyjazną przestrzeń dla osób, które chciałyby w spokojnych i komfortowych dla nich warunkach zobaczyć wystawę. 

Po godzinie 10.00 muzeum jest otwarte dla wszystkich zwiedzających.

Pobierz przedprzewodnik po wystawie >>

 

Zapisy na wydarzenie od 17 września na stronie Festiwalu Kultura bez Barier: www.wfkbb.pl

"Poranne ptaszki" odbywają się w ramach Festiwalu Kultura bez Barier.

 

Więcej informacji o wystawie >>