Muzeum
9.12.2017

Wędrujący Uniwersytet Muranowski – cykl spotkań osiedlowych, spotkanie II

Wędrujący Uniwersytet Muranowski - kobieta pokazuje innym osobom coś na mapie.
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wędrujący Uniwersytet Muranowski to świetna okazja, aby poznać swoich sąsiadów oraz posłuchać i porozmawiać o historii i współczesności osiedla.

  • 9 grudnia (sobota), godz. 16.00-17.30, wstęp wolny, Restauracja PrzyStawki, ul.Stawki 3

Zapraszamy na drugie z cyklu spotkań osiedlowych. Każde odbywa się w innym miejscu, odkrywając nowe wątki związane z Muranowem. Wędrujący Uniwersytet gości w muranowskich instytucjach, organizacjach, kawiarniach. Można wziąć udział we wszystkich spotkaniach, odkrywając stopniowo historię i topografię osiedla, jak i dołączyć w dowolnym momencie. 

Od dzielnicy dworów, pałaców i sadów po najgęstszą zabudowę miejską dziewiętnastowiecznej Europy. Podczas najbliższego spotkania Wędrującego Uniwersytetu Muranowskiego, zatytułowanego „Muranów – miasto między wałami”, prześledzimy historię terenu dzisiejszego osiedla od XVII-wiecznych jurydyk po połowę XIX wieku. W tę fascynującą podróż w czasie zabierze nas sam Jerzy Stanisław Majewski – dziennikarz, historyk sztuki i znawca Warszawy.

Kontakt: e-mail: [email protected]; tel. +22 47 10 354

 

Projekt realizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przy współpracy Urzędu Miasta st. Warszawy oraz partnerstwa "Przepis na Muranów"