Nasz Muranów
Jako Muzeum POLIN czujemy się silnie związani z naszą dzielnicą. Razem z mieszkańcami Muranowa funkcjonujemy w miejscu dawnego serca żydowskiej Dzielnicy Północnej. Tu było też getto zrównane z ziemią przez Niemców. Po wojnie, gruz zrujnowanego miasta świadomie wykorzystano jako budulec nowych osiedli. Na ruinach miało zakwitnąć nowe życie. Tak też się stało.
Od momentu otwarcia muzeum współpraca z muranowskimi sąsiadami jest dla nas bardzo istotna. Wielokrotnie realizowaliśmy wspólne projekty: zarówno duże imprezy w rodzaju Dnia Sąsiada czy pikników z okazji Dnia Dziecka, jak i kameralne, na przykład spektakl "Muranów 2014" czy akcja "The Cut" (2015) w ramach rezydencji artystycznych. Poniżej zamieszczamy informacje o naszych aktualnych działaniach.
Staramy się rozpoznawać sąsiedzkie potrzeby i oczekiwania. Staliśmy się uczestnikiem lokalnego dialogu o życiu codziennym i tożsamości dzielnicy. Współpracujemy także z organizacjami i podmiotami działającymi w naszej okolicy. Muzeum POLIN jest również inicjatorem partnerstwa lokalnego „Przepis na Muranów”.