Dla dzieci

Zrozumieć abstrakcję – warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Franka Stelli

fot. Magda Starowieyska

Wystawa Frank Stella i synagogi dawnej Polski to unikatowa okazja spotkania z osobowością uznawaną powszechnie za jednego z najważniejszych amerykańskich artystów XX wieku. Będzie ona prezentowana w Muzeum POLIN w Warszawie od 19 lutego do 20 czerwca 2016 roku. Z tej okazji zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na specjalne warsztaty w miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia.

Zrozumieć abstrakcję – warsztaty plastyczne

Podczas warsztatów obejrzymy dach drewnianej synagogi Gwoźdźca i wystawę prac Franka Stelli. Wspólnie zastanowimy się, czym jest sztuka abstrakcyjna i jak powstaje. A potem zabierzemy się do pracy: malując, tnąc i klejąc, stworzymy własne arcydzieła inspirowane synagogami. Warto zacząć tworzyć wcześnie – prace Franka Stelli osiągają dziś na aukcjach ceny milionów dolarów. Kto wie, ile po latach będą warte nasze dzieła abstrakcyjne?

Bilety (dzieci: 15 zł, dorośli: 10 zł) są dostępne na na www.bilety.polin.pl.

Terminy: 5 i 12 marca, 9 i 23 kwietnia, 7 maja, godz. 11.00–13.00

Warsztaty towarzyszą wystawie „Frank Stella i synagogi dawnej Polski" prezentujacej nie tylko niezwykłe prace nowojorskiego twórcy, ale również fascynującą historię ich powstania. Po raz pierwszy reliefy z cyklu Polskie miasteczka (Polish Village series) zestawione zostały ze źródłami inspiracji Stelli, a więc przedwojennymi zdjęciami i rysunkami pomiarowymi synagog.

Więcej informacji o wystawie znajduje się tutaj.

Darczyńcy

                    

Patroni medialni