Warsztaty
19.08.2020

Żydowskie ABC - warsztaty tańca izraelskiego

Na zdjęciu grupa osób, unoszą do gór ręce w tańcu
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Czym był i jest obecnie taniec dla Żydów? Podczas spotkania w formie warsztatu, będzie można nie tylko więcej się o tym dowiedzieć, ale przede wszystkim spróbować swych sił w tańcach izraelskich. Obowiązują wcześniejsze zapisy. 

  • 19 sierpnia (środa), godz. 18.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Z uwagi na limit miejsc na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, REZERWACJE >>

Część warsztatową  poprowadzi Monika Leszczyńska, tańcząca w Grupie Tańca Izraelskiego "Snunit".  W trakcie spotkania odbędzie się również rozmowa na temat tańca izraelskiego z rabinką Małgorzatą Kordowicz (tańczącą w zespole Snunit), którą poprowadzi  Piotr Kowalik z Działu Edukacji Muzeum POLIN, gospodarz cyklu "Żydowskie ABC". 

  • Monika Leszczyńska, instruktorka tańców izraelskich. Prowadzi regularne zajęcia z grupą Snunit od 1998 roku. Od lat uczy stawiać pierwsze kroki w tańcu izraelskim uczestników licznych warsztatów w całej Polsce, a jej uczniowie przekazują pasję tańca dalej w swoich grupach. Czerpie wiedzę od najlepszych instruktorów izraelskich, takich jak: Moshiko Halevy, Shmulik Govari, Gadi Biton, Rafi Ziv, Dudu Barzilay. Organizuje też w Polsce międzynarodowe warsztaty tańca izraelskiego. Oddana idei tańca, który łączy. Przekonana, że bezcenną radość ruchu można odnaleźć w każdym wieku i momencie życia.

 

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny