Wspólny bilet do żydowskiej historii

Interesujesz się kulturą polskich Żydów? Chcesz poznać historię żydowskiej Warszawy? Skorzystaj z łączonego biletu, który pozwoli Ci odwiedzić kilka niezwykłych miejsc w promocyjnej cenie.

Zwiedź dwie wystawy, zabytkową synagogę i dwa cmentarze żydowskie. Dzięki inicjatywie Muzeum POLIN, Żydowskiego Instytutu Historycznego i Gminy Wyznaniowej Żydowskiej powstał wspólny bilet pozwalający na poznanie wszystkich tych miejsc.

 • Cena biletu: 50 zł normalny, 30 zł ulgowy
 • Bilet do kupienia on-line na bilety.polin.pl oraz w kasach muzeum. 

Bilet upoważnia do wstępu do następujących miejsc:

Wystawa stała Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

Skąd i kiedy Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się domem największej społeczności żydowskiej na świecie, jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie? Na narracyjnej wystawie Muzeum POLIN wyruszysz w przeszłość dzięki zabytkowym obiektom, polichromiom, modelom, multimediom i tekstom. Zobaczysz tu m.in. XIII-wieczną monetę bitą w Polsce i książki wydawane w żydowskich drukarniach 400 lat temu. Zapierającą dech w piersiach rekonstrukcję zdobionego dachu drewnianej synagogi i niezwykłą multimedialną ulicę.

Wystawy Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma, ul. Tłomackie 3/5

Działający w Warszawie od 1947 roku Żydowski Instytut Historyczny jest jedną z wiodących placówek naukowo-badawczych zajmujących się dziejami Żydów od wieków zamieszkujących Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią. W siedzibie ŻIH można oglądać wystawę stałą "Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu" i wystawy czasowe o tematyce żydowskiej. 

 • Więcej informacji: www.jhi.pl.
 • Zwiedzanie:
  poniedziałek, środa, czwartek w godzinach: 9.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 17.00)
  wtorek w godzinach: 9.00-20.00 (ostatnie wejście o godzinie 19.00)
  piątek w godzinach: 9.00-16.00 (ostatnie wejście o godzinie 15.00)
  sobota – zamknięte
  niedziela w godzinach: 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 17.00)
 • Bilet obowiązuje od dnia zakupu do końca 2021r.
 • Wszyscy odwiedzający Żydowski Instytut Historyczny są zobligowani do przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Zabytkowa synagoga imienia Ryfki i Zalmana Nożyków, ul. Twarda 6

Synagoga im. Nożyków została wzniesiona w latach 1898-1902. Zbudowano ją w stylu neoromańskim, z elementami ornamentyki bizantyjskiej i mauretańskiej. Budynek dla 350 wiernych przetrwał II wojnę światową, jako jeden z dwóch spośród 400 warszawskich domów modlitwy i bożnic.

 • Więcej informacji: warszawa.jewish.org.pl
 • Zwiedzanie: 
  od niedzieli do piątku w godzinach: 11.00 -17.00 (z przerwą na modlitwę ok. 13:30-14:00)
  sobota - Synagoga jest zamknięta, w Szabat i inne święta żydowskie Synagoga jest nieczynna dla zwiedzających
 • Wszyscy odwiedzający Synagogę są zobligowani do przestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19
 • W Synagodze obowiązuje kontrola bezpieczeństwa. Prosimy o nieprzynoszenie dużych bagaży oraz o posiadanie dokumentu tożsamości
 • Bilet obowiązuje od dnia zakupu do końca 2021 r.

 

Cmentarz żydowski w Warszawie, ul. Okopowa 49/51

Cmentarz, zwany przed wojną cmentarzem przy Gęsiej, powstał w 1806 roku i początkowo był miejscem spoczynku żydowskich elit. Oprócz tradycyjnych macew i prostych w swej architekturze oheli, nad grobami zamożnych przedsiębiorców, kupców, działaczy politycznych i artystów, zaczęto wznosić grobowce o wyszukanej formie wykonywane przez mistrzów sztuki i rzemiosła. Leżą tu m.in. Ludwik Zamenhof, Rachela Kamińska, Icchak Lejb Perec, czy Marek Edelman.

Cmentarz żydowski na Bródnie, ul. Św. Wincentego 15

Oficjalnie cmentarz powstał w 1780 roku, kiedy król Stanisław Poniatowski wydzierżawił piaszczyste tereny wpływowemu przedsiębiorcy, Szmulowi Zbytkowerowi z przeznaczeniem na żydowskie miejsce spoczynku. W przeciwieństwie do cmentarza przy ul. Okopowej bródnowski cmentarz był miejscem pochówku uboższej części żydowskiej społeczności Warszawy. Jest to największe na świecie skupisko macew (pomiędzy 1743 a 1940 rokiem pochowano tu około 320 000 osób).

 • Więcej informacji: www.warszawa.jewish.org.pl.
 • Zwiedzanie: 
  cmentarz oraz wystawa udostępnione będą odwiedzającym w każdą drugą niedzielę miesiąca 2021 r. (12.IX,10.X,14.XI,12.XII) oraz dodatkowo 05.IX i 01.XI w godzinach 10.00-16.00
 • W związku z sytuacją epidemiczną wystawa oraz cmentarz w dni powszednie udostępniane są po umówieniu się telefonicznie lub e-mailowo.
 • Mężczyzn obowiązuje nakrycie głowy
 • Bilet obowiązuje od dnia zakupu do końca 2021 r.