Edukacja

Trwają zapisy na warsztaty szkolne w drugim semestrze!

Gimnazjalne spotkania z kulturą żydowską
fot. Alicja Szulc

Warsztaty historyczne, kulturowe i antydyskryminacyjne, oprowadzania po wystawie stałej i spotkania ze świadkami historii czekają na uczniów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w nowym semestrze. Zapisy już trwają!

Warsztaty
 

Podczas warsztatów uczniowie będą mogli poznać dzieje polskich Żydów, a przez nie również wielowymiarową i różnorodną historię Polski. Dowiedzą się też wiele o obyczajowości oraz tradycjach żydowskich. Na zajęciach poświęconych edukacji obywatelskiej poznają tematy ważne społecznie, takie jak wykluczenie, akceptacja dla różnorodności i prawa mniejszości.

Opisy warsztatów dla poszczególnych grup wiekowych i szczegóły rezerwacji:

Oprowadzanie po wystawie
 

Wystawa stała Muzeum POLIN to podróż przez 1000 lat historii polskich Żydów – od średniowiecza do współczesności. Jedną z możliwości jej obejrzenia jest wybór zwiedzania interaktywnego – w trakcie oprowadzania uczniowie i uczennice wykonują zadania opisane na specjalnie przygotowanych kartach pracy pod okiem edukatora. Zwiedzanie jest wtedy dla grupy bardziej osobiste i angażujące. Inna możliwość to obejrzenie wystawy razem z przewodnikiem.

Opisy poszczególnych spacerów i szczegóły rezerwacji:

Spotkania ze świadkami historii
 

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w spotkaniach z członkami Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce. Jest to niepowtarzalna okazja, by zetknęli się oni z tematem Zagłady w bezpośredniej rozmowie z tymi, którzy mają osobiste doświadczenia związane z wojną. W lutym odbędzie się spotkanie z panią Barbarą Górą.

Odbędzie się ono 19 lutego w godz. 12:00–14:00 w Muzeum POLIN. Wstęp wolny. Rezerwacje: zmioduszewska@polin.pl.

Wiecej informacji o spotkaniu tutaj.

Podręcznik „1000 lat historii Żydów polskich. Podróż przez wieki”
 

Podręcznik „1000 lat historii Żydów polskich. Podróż przez wieki” Roberta Szuchty jest dostępny w wersji elektronicznej. Zapraszamy wszystkich dyrektorów, nauczycieli i edukatorów do pobrania go i wykorzystywania w pracy dydaktycznej.

Informacje o podręczniku i plik do pobrania są dostępne tutaj.

Newsletter
 

Nauczyciele zainteresowani programami edukacyjnymi Muzeum POLIN mogą zasubskrybować newsletter, aby otrzymywać wszystkie informacje na swoją skrzynkę pocztową. Specjalny formularz dostępny jest tutaj.

Program edukacyjny dla szkół odbywa się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”