Edukacja

Program edukacyjny dla szkół

Warsztaty dla klas 7-8. Po lewej stronie zdjęcia czworo chłopców i dziewcząt. Stoją przy białym stole. Pochylają się nad rozłożonymi n anim żółtymi karteczkami.
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich
Przygotowaliśmy dla uczniów i uczennic kilka spacerów po wystawie stałej (w tym 3 interaktywne, podczas których młodzież wypełnia karty zadań), pakiet nowych warsztatów poświęconych kulturze i historii Żydów polskich (zajęcia są płatne) oraz warsztaty kulturowe, historyczne i antydyskryminacyjne realizowane dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię (zajęcia są bezpłatne i dostępne do końca kwietnia 2017 roku).
 
 
Dzięki udziałowi w programie „Muzeum za złotówkę” dzieci powyżej 7 roku życia oraz ucząca się młodzież do 26 roku życia mogą obejrzeć wystawę, kupując bilet w cenie 1 złoty.
 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i do rezerwacji terminów:
 
 
 
Wszystkie zajęcia są prowadzone przy pomocy najnowszych metod i środków dydaktycznych oraz pomagają w realizacji programu dydaktycznego i wychowawczego, który obowiązuje we wszystkich polskich szkołach.
 
Prawie wszystkie warsztaty zaczynają się i kończą w salach Centrum Edukacyjnego. W środkowej części zajęć uczestnicy i uczestniczki pracują w grupach w wybranych galeriach wystawy stałej. Chcemy stworzyć sytuację edukacyjną, w której dzieci i młodzież uczą się poprzez doświadczenie i działanie. Przestrzeń wystawy jest najważniejszym elementem takiego doświadczenia.
 
Część zajęć nie wymaga jednak korzystania z wystawy stałej. W salach edukacyjnych odbywają się warsztaty antydyskryminacyjne (uczniowie uczestniczą w ćwiczeniach symulacyjnych i dyskusjach) oraz niektóre zajęcia dotyczące Zagłady.
 
Muzeum POLIN jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (rodzaj zajęć jest ustalany indywidualnie).
 
Na specjalne zamówienie niektóre zajęcia mogą być prowadzone w językach obcych lub poza budynkiem Muzeum, na przykład w szkołach przyszpitalnych.

Więcej informacji znajdą Państwo zawsze na stronie: www.polin.pl/edukacja w dziale "Uczniowie i nauczyciele". 

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia do Muzeum POLIN, informacje o projektach edukacyjnych i wydarzeniach specjalnych, prosimy wypełnić formularz dostępny tutaj.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”