Dla dzieci

Z dzieckiem w muzeum - nowa oferta warsztatów rodzinnych

Warsztaty rodzinne w 2019 roku
ilustracja: Katarzyna Walentynowicz / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy do rezerwacji miejsc na warsztaty rodzinne w nowym semestrze letnim w Muzeum POLIN. Z uwagi na duże zainteresowanie zachęcamy już teraz do zakupu biletów na wybrane zajęcia.

Warsztaty niedzielne

W tym roku nasze niedzielne spotkania będą szczególnie ciekawe. Towarzyszą bowiem wyjątkowej wystawie, którą do końca czerwca 2019 roku można zobaczyć w Muzeum POLIN. Wystawa "W Polsce króla Maciusia.100-lecie odzyskania niepodległości" powstała z myślą o najmłodszych. Odtworzyliśmy na niej świat fantazji z książki Janusza Korczaka. W interaktywnej przestrzeni dzieci wcielą się w postać małego króla i grając, bawiąc się sprawdzą, czy trudno jest rządzić państwem. Wystawa oceniana jest jako jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych organizowanych wokół rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie niedzielnych warsztatów rodzinnych będziemy odwiedzać wystawę, omawiać wybrane tematy uzupełniając je twórczo o działania artystyczne.

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

Warsztaty sobotnie

Nowością w programie warsztatów sobotnich są spotkania w świecie nauki. Tym razem sięgniemy po druk 3D i sprawdzimy, czy obiekty z naszej wystawy stałej można na nowo zaprojektować i wydrukować, korzystając z cudów techniki. Na zajęcia Muzealny świat 3D zapraszają specjaliści z Sygnis New Technologies.

Kolejnym, nowym punktem programu będą warsztaty muzyczne. W cyklu Dźwiękowy Figiel-Migiel poznamy tradycyjną żydowską muzykę, tańce i gry towarzyszące zabawom sprzed 100-lat.

Kontynuujemy działania w drewnie. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby. Z naszymi edukatorami spotkamy się także w królestwie zwierząt, tych z opowieści biblijnych, bajek żydowskich, czy fantastycznych ornamentów z synagog. Poznamy te niesamowite stwory, by później wykonać samodzielnie inspirowane nimi pamiątki.

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

 

Warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku i dostosowane są do różnego wieku dzieci (4-10 lat) i ich opiekunów. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość dziecka, niestandardowy. Wykorzystujemy całą przestrzeń muzeum, odwiedzamy wystawy oraz miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia".

Przypominamy, że "U króla Maciusia" biegamy w skarpetkach lub obuwiu zmiennym.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów: www.bilety.polin.pl

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10zł.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!