Edukacja
Zgłoszenia do 12.03.2023

Storytelling. Rówieśnicy-Przewodnicy – VI edycja projektu

Jeśli lubisz tworzyć opowieści, a do tego chcesz sprawdzić się w roli przewodnika, dołącz do VI edycji projektu dla nastolatków (15-18 lat) i weź udział w bezpłatnych warsztatach storytellingowych na wystawie czasowej "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim".

W trakcie 10 spotkań poznasz historię oraz losy żydowskich rówieśników, takich jak Mary Berg czy Dawid Sierakowiak, odkryjesz na nowo topografię Muranowa i dowiesz się, gdzie znajdowało się getto, z którym wiąże się niezwykła historia odkrytych niedawno klisz fotograficznych.

Razem z doświadczonymi edukatorami i przewodnikami nauczysz się budować opowieść, poznasz tajniki pracy przewodnickiej oraz dowiesz się, jak powstają wystawy czasowe. Będzie to także świetna okazja, aby poznać kulisy muzeum i odwiedzić kilka miejsc niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. 

Pod koniec projektu stworzysz autorski spacer, na który zaprosisz grupę najbliższych osób (maksymalnie 3 osoby) oraz uzyskasz certyfikat Młodego Przewodnika POLIN. 

Nie wymagamy żadnego doświadczenia. Wszystkiego będziemy się wspólnie uczyć. W muzeum oraz na warsztatach zapewniamy przyjazną atmosferę i wymianę myśli. Udział w projekcie pozwoli Ci wyrazić siebie poprzez tworzenie autorskich spacerów.

Projekt składa się 10 spotkań (środy od 16.00 do 17.30) w terminach:

  • 15 i 29 marca,
  • 5, 12, 26 kwietnia,
  • 10, 17, 24, 31 maja,
  • 14 czerwca – finałowe oprowadzanie dla Twojej grupy.

Więcej o projekcie u koordynatorki Katarzyny Jankowskiej: [email protected]

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl