Edukacja
Zgłoszenia do 14.01.2021

Cyfryzacja pamięci: Technologia - Możliwości - Granice

Dwie osoby stoja orzed ekranami multimedialnymi i odtwarzają przedstawianą tam zawartość cyfrową
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Centrum Falstad w partnerstwie z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zapraszają do udziału w polsko-norweskie seminarium edukacyjnym  on-line "Cyfryzacja pamięci".

  • Seminarium online, 2-4 lutego 2021
  • Język seminarium: angielski
  • Udział bezpłatny 
  • rejestracja zakończona

Instytucje kultury coraz częściej wykorzystują nowe technologie, aby dotrzeć do nowych grupy odbiorców czy pogłębić swój przekaz edukacyjny. Media i narzędzia cyfrowe stały się częścią naszego życia wpływając na wiele jego aspektów, co uświadomiła nam w sposób szczególny światowa pandemia w 2020 roku. 

W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią pracownicy sektora muzealnego podjęli próbę zredefiniowania sposobów utrzymania  kontaktu z publicznością, nie tylko przenosząc wiele swoich działań do świata online, co raczej podejmując namysł nad zaistniałą sytuacją.

Zastanawiamy się: do jakiego stopnia możemy kontynuować proces rozwijania i wdrażania cyfrowych rozwiązań? Gdzie znajdujemy nowe możliwości? Gdzie są ograniczenia etyczne?

Podczas seminarium przyjrzymy się możliwościom i granicom używania mediów i narzędzi cyfrowych w muzeach i instytucjach pamięci.

Celem seminarium jest wymiana wiedzy i dobrych praktyk przez ekspertów, aktywistów i muzealników zajmujących się pamięcią społeczną, edukacją międzykulturową oraz wykorzystaniem nowych technologii w instytucjach kultury działających w obszarze zachowania dziedzictwa i pamięci.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium osoby pracujące w muzeach, instytucjach kultury i pamięci, ośrodkach praw człowieka w Polsce i w Norwegii.

Ważne informacje organizacyjne >>

Wstępny program w języku angielskim >>

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]

Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona. W przypadku większej ilości zgłoszeń, niż liczba miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia kwalifikacji uczestników na podstawie zgłoszenia.

Termin ogłoszenia wyników rekrutacji: 18 stycznia 2021 r.

 

Organizator

Partner:

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl