Z lewej strony zdjęcia dziecko, które siedzi na kanapie. W ręku trzyma audioprzewodnik, na uszach ma słuchawki. Patrzy na wystawę w Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum

Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku

  1. Na wszystkich poręczach schodów zamontowane są nakładki brajlowskie z informacją o kierunku prowadzenia schodów.

  2. W pobliżu toalet dla osób z niepełnosprawnościami (po prawej stronie drzwi) znajdują się plany dotykowe z rozkładem urządzeń znajdujących się w toalecie.

  3. Audiodeskryptywny opis budynku Muzeum POLIN >>

  4. Audiodeskrypcje wystawy stałej i obecnej wystawy czasowej są wgrane na audioprzewodniki dostępne w kasach Muzeum. Ścieżka zwiedzania wystawy stałej z audiodeskrypcją trwa 150 minut.
    Audiodeskrypcje budynku muzeum, wystawy stałej i czasowej znajdują się na kolejnej podstronie (kliknij w link) >>
     
  5. Tyflografiki wybranych obiektów wystawy stałej wraz z opisami w alfabecie Braille’a znajdują się w Centrum Informacji Historycznej, obok sklepu muzealnego.
    Opisy tyflografik można pobrać pod tym linkiem >>
     
  6. Tyflografiki wybranych obiektów wystawy czasowej wraz z opisami w alfabecie Braille’a i druku powiększonym znajdują się w kasetce przy wejściu na tę wystawę.
     
  7. Model budynku muzeum z podpisami w piśmie brajla znajduje się na wystawie stałej na poziomie -2. Nasi informatorzy pomogą zapoznać się z modelem.
     
  8. Na jednym stanowisku komputerowym w Centrum Informacji Historycznej zainstalowany jest w czytnik ekranu NVDA – program, który dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera.
     
  9. Wszyscy pracownicy muzeum dysponują specjalnymi ramkami, które ułatwiają złożenie podpisu na dokumentach.
     
  10. Osobom słabowidzącym oferujemy lupy do oglądania eksponatów w mocnym przybliżeniu, lupy dostępne są w kasach.
     
  11. Zapraszamy na wydarzenia: sprawdź, co przygotowaliśmy w najbliższym czasie dla osób z niepełnosprawnościami wzroku >>