Edukacja
Zgłoszenia do 17.08.2020

Międzykulturowo - czyli jak? –  kurs specjalistyczny

Na zdjęciu grupa kobiet. Siedzą przy stole, opracowują zadanie podczas kursu.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Program kursu powstał z myślą o edukatorach i edukatorkach oraz lokalnych liderach i liderkach działających w obszarze międzykulturowości i / lub dziedzictwa żydowskiego. Do udziału zapraszamy zarówno osoby związane z instytucjami kultury, jak i organizacjami pozarządowymi czy nieformalnymi grupami. 

Chcemy, aby to spotkanie praktyków i praktyczek było przestrzenią pogłębionej refleksji i dyskusji nad własnym podejściem i metodami pracy oraz dało szansę na wymianę doświadczeń z praktyki uczestników i uczestniczek.

Program będzie miał formę kursu o mieszanej formule (zajęcia i konsultacje on-line oraz zajęcia stacjonarne w Muzeum POLIN).

Kurs rozpocznie się 2-dniowym spotkaniem online (29-30.08.2020), na którym będzie okazja popracować nad dotychczasowymi działaniami lub pomysłami na nowe projekty prowadzone w duchu antydyskryminacyjnym. Kontynuacją będzie część z ekspertami i ekspertkami dialogu międzykulturowego (wrzesień 2020), podczas której uczestnicy i uczestniczki będą mieli możliwość uzyskania fachowego wsparcia dotyczącego swoich działań. Na początku października spotkamy się w Muzeum POLIN, aby kontynuować dyskusję o przenikaniu się lokalności i międzykulturowości na podstawie warszawskiego Muranowa oraz doświadczeń uczestników i uczestniczek. 

  • Wyniki rekrutacji prześlemy mailowo do 19 sierpnia.
  • Kontakt w sprawie kursu: [email protected]

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. W przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru uczestników na podstawie aplikacji.

Zajęcia są grupowym procesem. Osoby zgłaszające chęć udziału deklarują tym samym, że wezmą udział w całości kursu tj. w dniach:

  • 29-30.08.2020 - warsztaty on-line; 
  • wrzesień 2020 - konsultacje on-line w indywidualnie dobranych terminach;
  • 3-4.10.2020 - warsztaty w Muzeum POLIN w Warszawie.

UWAGA: w przypadku wzrostu zagrożenia epidemicznego cały kurs odbędzie się on-line.

Jeśli warsztaty w dniach 3-4.10.2020 odbędą się w siedzibie Muzeum POLIN w Warszawie, w czasie wydarzenia zapewniamy wyżywienie, a osobom spoza Warszawy organizujemy nocleg (dwa noclegi 2-4.10.2020). Nie zwracamy kosztów podróży.

Kurs poprowadzi Dominika Cieślikowska – psycholożka i trenerka umiejętności międzykulturowych i antydyskryminacyjnych. Uczestniczy i współorganizuje krajowe i międzynarodowe przedsięwzięcia promujące politykę równościową, antydyskryminacyjną, dialog międzykulturowy i zarządzanie różnorodnością. Wykształcenie trenerskie zdobyła w Szkole Treningu Umiejętności Psychospołecznych, w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej "INTRA" oraz na licznych kursach trenerskich (Open Sociaty Institute, Sieć Trenerska Gender Mainstreaming, Gender Index, Facilitators Development Events British Council).

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl