Dla dzieci
16.12.2018

Chanuka w Maciusiowym królestwie - wydarzenie towarzyszące wystawie czasowej

Zapraszamy na niezwykły wieczór z okazji święta wyczekiwanego przez wszystkie żydowskie dzieci. Poznajcie smaki, zapachy i kolory Chanuki.

 • 16 grudnia (niedziela), godz. 10.00 - 20.00

Czekają na Was otwarte warsztaty twórcze, pachnący poczęstunek oraz wiele innych dodatkowych atrakcji. Poznacie zwyczaje i tradycje świąteczne - nie tylko współczesne, ale i te sprzed 100 lat, opisane przez dzieci w "Małym Przeglądzie" założonym przez Janusza Korczaka.

Zobacz, jak bawiliśmy się w ubiegłym roku >>

W całodniowym programie znajdą się:

 • 10.00-20.00 – zwiedzanie wystawy czasowej "W Polsce króla Maciusia"
   
 • 15.00-17.30 – warsztaty twórcze na terenie całego muzeum
  Chanukowe bingo, zdobienie witraży, granie i konstruowanie drejdla z wykorzystaniem druku 3D, warsztaty kalejdoskopowe oraz wiele innych. Wydarzenie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
   
 • 17.30-18.00 – Światła Chanuki – spektakl muzyczny w wykonaniu KOLOR-KOLEKTYW z duetem Basia Derlak i Sebastian Wielądek
  Zapraszamy na ciepły, rodzinny koncert. Będzie nastrojowo i magicznie. Posłuchamy chanukowych opowieści i wspólnie zanucimy świąteczne melodie. Dźwiękom i słowom towarzyszyć będą wizualizacje, które powstaną na warsztatach z udziałem dzieci i ich opiekunów poprzedzających wydarzenie.
   
 • 18.00-20:00 – Jak ciężko być królem – spotkanie z cyklu Czytelnia POLIN
  Spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką ilustracji do książki dla dzieci i dorosłych towarzyszącej wystawie „W Polsce króla Maciusia”. W spotkaniu udział wezmą również kuratorki wystawy Anna Czerwińska i Tamara Sztyma. Prowadzenie: Jarosław Borowiec z wydawnictwa Wolno, które wydało książkę. Wstęp wolny.

Więcej na temat święta Chanuka >>

Regulamin wydarzenia "Rodzinna Chanuka" >>