Chanuka z małym Majerem – rodzinny finisaż wystawy czasowej
Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Chanuki! W ten niezwykły czas, wypełniony zapachem pączków i blaskiem świec, spotkamy się w muzeum.
- 15 grudnia (niedziela), godz. 15:00–18:00 (chyba, że wskazano inaczej)
- Wstęp bezpłatny, BRAK MIEJSC
- Obowiązuje osobna rezerwacja na rodzinne oprowadzania po wystawie czasowej "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata"
- W razie dodatkowych pytań lub potrzeb związanych z dostępnością wydarzenia prosimy o kontakt na dwa tygodnie przed wydarzeniem: [email protected]
- Pokój wyciszenia znajduje się w sali konferencyjnej B (poziom +1)
- Wydarzenie dostępne w czterech językach: polskim, ukraińskim, angielskim, białoruskim
- Na wydarzeniu obowiązuje regulamin
W tegorocznym świętowaniu Chanuki będzie nam towarzyszyć mały Majer – bohater kończącej się wystawy czasowej. Na jednym z jego obrazów cała rodzina siedzi przy stole, śpiewa chanukowe piosenki i gra w drejdla.
Przeniesiemy się do jego świata, będziemy grać i bawić się, zajadać pączki i podziwiać kolorowe iluminacje w holu, wołając: "Radosnej Chanuki!" – nie może Was zabraknąć.
Program wydarzeń rodzinnych, 15 grudnia (niedziela)
Chanukowa gra
- Godz. 15:00–18:00, BRAK MIEJSC
- Start gry: punkt info w holu głównym (poziom 0)
- Ważne: na udział w grze warto zaplanować ok. 2 godz.
Wszystkich, którzy lubią wyzwania, tajemnicze zagadki, warsztaty plastyczne i ruchowe, a przede wszystkim dobrą zabawę zapraszamy do wzięcia udziału w chanukowej grze.
Czekać na Was będzie osiem zadań, dzięki którym poznacie chanukowe zwyczaje i symbole, nauczycie się grać w drejdla, wykonacie własne lampiony i odkryjecie tajemnice obrazów. W przygotowaniach do Chanuki towarzyszyć Wam będzie mały chłopiec – Majer, bohater naszej wystawy czasowej. Nie zabraknie muzyki i smacznych pączków. Na zakończenie nagrody niespodzianki!
Rodzinne oprowadzania po wystawie czasowej "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata"
- Godz. 15:30, BRAK MIEJSC
- Godz. 16:30, BRAK MIEJSC
- Wstęp bezpłatny
- Miejsce zbiórki: punkt info w holu głównym (poziom 0)
- Czas trwania: 30 min
Dołączcie do rodzinnego zwiedzenia wystawy czasowej z muzealną przewodniczką i poznajcie miasteczko Opatów oraz malarstwo Majera Kirszenblata. Zanurzymy się w świat jego twórczości, poznamy historię święta Chanuka, związane z nim zwyczaje i symbole. Poszukamy obrazu, na którym Majer utrwalił rodzinne świętowanie. To już ostatnia szansa na poznanie tego kolorowego świata!
Fotobudka
- Godz. 15:00–18:00
- Miejsce: hol główny (poziom 0)
Czy warto utrwalić wspomnienia z Chanuki w Muzeum POLIN? Oczywiście, że tak! Przez cały czas trwania naszej zabawy do Waszej dyspozycji będzie dostępna fotobudka, w której zrobicie pamiątkowe serie zdjęć z ciekawymi akcesoriami i nietuzinkowymi dekoracjami.
Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"
- Godz. 11:00–18:00
- Miejsce edukacji rodzinnej (poziom 0)
- Wstęp bezpłatny, bez konieczności rezerwacji miejsc
W naszej kolorowej przestrzeni "U króla Maciusia" czekają na Was klocki, zabawki, książki, gry i kolorowanki. Zapraszamy do zabawy!
Rodzinne zwiedzanie z audioprzewodnikiem wystawy czasowej "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata"
- Godz. 10:00–18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:30)
- Miejsce: wystawa czasowa (poziom 0)
- Odbiór bezpłatnych biletów w kasach (zapraszamy po odbiór rodzinnie)
- Audioprzewodnik dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami
- Dostępne języki: polski, angielski i ukraiński
Zapraszamy do rodzinnego zwiedzenia z audioprzewodnikiem naszej wystawy czasowej poświęconej miasteczku Opatów i malarstwu Majera Kirszenblata. Tekst specjalnej ścieżki rodzinnej stworzyła uznana autorka literatury dziecięcej – Justyna Bednarek.
Wyruszycie w podróż przez dawne żydowskie miasteczko zamkniętą w dwunastu obrazach. Waszym przewodnikiem będzie mały Majer – chłopiec w niebieskim kubraczku, niezwykle ciekawy świata, psotny i dowcipny. Dzięki niemu poznacie elementy świąt żydowskich, rodzinne zwyczaje czy dawne zabawy. Wspólnie zanurzycie się we wspomnienia, obrazy i dźwięki.
Na zakończenie spaceru z Majerem zaprosimy Was do dalszej zabawy. Ułożycie obraz z magnetycznych puzzli i pobawicie się specjalną edukacyjną kostką. Nie zabraknie też twórczego zadania – spróbujcie swoich sił w roli malarzy!
Rodzinne zwiedzanie z audioprzewodnikiem wystawy stałej "1000 lat historii Żydów polskich"
- Godz. 10:00–18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:30)
- Miejsce: wystawa stała
- Odbiór bezpłatnych biletów w kasach (zapraszamy po odbiór rodzinnie)
- Audioprzewodnik dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat wraz z opiekunami
- Dostępne języki: polski, angielski i ukraiński
We wspólną przygodę po wystawie stałej wyruszycie prowadzeni głosem Wojciecha Malajkata. Po drodze czekać będzie wiele niespodzianek i zadań. Usłyszycie opowieści z dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowy toczące się na ulicach dawnych miast i miasteczek. Poznacie historie o wspólnej pracy, przyjaźni, rodzinie, żydowskich świętach i obyczajach.
Wydarzenie towarzyszy wystawie czasowej "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata".