Wydarzenie

ENVEE // DRUMZ – impreza taneczna

Muzyczne inspiracje, skojarzenia, poszukiwania, zapożyczenia - czołowi polscy DJ-e i producenci muzyczni Envee i Daniel Drumz przygotują wysmakowaną mieszankę brzmień, ujawniając często nieoczywiste związki polskiej i żydowskiej kultury muzycznej. Sprowokują ciekawe muzyczne spotkania, wykorzystując sample znanych utworów retro oraz tworzonych współcześnie przez artystów pochodzenia żydowskiego.

  • 22 października, godz. 21.00, klubokawiarnia, wstęp wolny

ENVEE

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu didżejskiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Andrzejem Smolikiem, Natalią Przybysz, Marią Peszek czy Pink Freud. Od listopada 2014 roku prowadzi autorską audycję muzyczną NAKAMARRA w Polskim Radiu RDC.

DANIEL DRUMZ

Jeden z najciekawszych i najbardziej utalentowanych twórców muzyki elektronicznej. Jeszcze jako DJ Taśma współpracował z zespołem Grammatik. Do dzisiaj koncertuje z Eldo. Remiksował utwory m.in. duetu Rebeka czy zespołu Wojtka Mazolewskiego. W styczniu 2015 r. ukazał się jego debiutancki album „Untold Stories”.