Dla dzieci
7.04.2019

Niedziela rodzinna: Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na kolejną rodzinną niedzielę dla dzieci wraz z opiekunami pod hasłem "Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze". Oprócz zwiedzania wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących zorganizowanych tego dnia.

7 kwietnia (niedziela), godz. 10.00-20.00

Wydarzenia towarzyszące:

 • 10.00-20.00 - Wystawa "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
  Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł, KUP BILET >>
   
 • 11.00 - Jak zrobić, aby nam wszystkim było dobrze – warsztaty rodzinne
  BRAK MIEJSC
  Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"

  Jak wygląda świat z Waszych marzeń, w którym wszystkim byłoby dobrze? Uruchomimy wyobraźnię, a powstałe projekty przełożymy na język plastyki, korzystając z takich form twórczych jak malarstwo, performance i kolaż. Warsztaty przygotują i przeprowadzą zaproszeni artyści sięgający po różne formy wyrazu.
   
 • godz. 11:00-15.00 - AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe, udział w cenie biletu na wystawę czasową
  Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł, KUP BILET >>

  Otwarte spotkania z animatorami na wystawie "W Polsce króla Maciusia". Pobawimy się, pobudzimy kreatywne myślenie i porozmawiamy. Nasi animatorzy pomogą Wam odkryć  wszystkie interaktywne gry i zabawy na wystawie, dzięki ich wskazówkom i dodatkowym zadaniom znajdziecie wspólnie odpowiedź na pytania: w jakim świecie chcemy żyć? co nas łączy i czy trudno jest nam się dogadać? Ile kosztują reformy i kto dba na co dzień o państwo? Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki.
   
 • godz. 14:30-15.30 - „Traktorek Florek ratuje farmę”, reż. Peder Hamdahl Næss, 2017, 
  Bilety: 5 zł, KUP BILET >> 
  sala konferencyjna A 


  Niekiedy może wydawać się, że nic nie jest w stanie zburzyć wiejskiej sielanki. Przyjaciele: Gustaw i Florek jak zawsze oddają się wiejskim zajęciom, pracy, zabawie i beztrosce. Jednak przyjazd tajemniczych przybyszy w garniturach burzy ich spokój. Kompani muszą połączyć siły żeby ocalić farmę, na którą mają chrapkę wielkomiejscy urzędnicy. To ludzie bez serca, którzy kierują się wyłącznie bezdusznymi przepisami. Wszyscy mieszkańcy farmy rozpoczynają zatem wielką mobilizację i obmyślają plan, który ma powstrzymać biurokratów. Piękna i uniwersalna opowieść o sile solidarności.
   
 • godz. 16:00-18:00 - W co się bawić? O roli zabawy w życiu dziecka - spotkania dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka, 
  WSTĘP WOLNY
  Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"

  Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszonymi specjalistami na nurtujące nas wszystkich tematy wychowawcze. W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.

  Nie to ważne w co się bawić, a jak i co się przy tym myśli i czuje. Można rozumnie bawić się lalką, a głupio i dziecinnie grać w szachy. Janusz Korczak - Rozrywki, Wybór pism T. IV s. 49
   
  Dominika Cieślikowska - psycholożka, trenerka, superwizorka pracy trenerskiej z ponad 12 letnim stażem zawodowym, w tym ponad 4500 przeprowadzonych godzin szkoleniowych. Jej pasją są zajęcia prowadzone dla najmłodszych dzieci wokół literatury dziecięcej i zabawy. Wykorzystuje zabawę także w procesie edukacji dorosłych.