Warsztaty
25.03.2022

Pesach u Fani Lewando – warsztaty kulinarne z Sabiną Francuz

Zapraszamy na warsztaty kulinarne z Sabiną Francuz – Pesach u Fani Lewando. Wspólnie przygotujemy ziołowe macowe kulki, kreple, kugel, charoset czy susz do herbatki.

  • 25 marca (piątek), godz. 18.00-22.00
  • liczba miejsc ograniczona: 15 osób
  • miejsce: klubokawiarnia

W kulturze żydowskiej pożywienie zajmuje szczególne miejsce, dzięki niemu przez całe życie możemy być związani z historią i wspominać przodków. Rozwaga, atencja, umiar, szacunek, skromność cechują zarówno codzienność, jak i święta.

Koniec marca w tym roku to najwyższa pora, żeby zacząć przygotowania do Pesach, my zaczniemy je wspomnieniem jedzenia – symbolu.

Sięgniemy do receptur propagatorki kuchni wegetariańskiej, Fani Lewando, i wykorzystując sezonowe produkty, ułożymy plan na świąteczny tydzień i kolację sederową.

Za okazaniem w kasach biletu na warsztaty kulinarne przysługuje voucher na zwiedzanie wystawy czasowej "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". 

Sabina Francuz – przez 10 lat prowadziła bistro i catering Głodne Kawałki. Współpracowała m.in. z Festiwalem Kultury Żydowskiej, tworząc kuchnię festiwalową w krakowskim Chederze, gdzie zapoczątkowała cykl szabatowych śniadań. Założyła kolektyw Mecyje, z którym propaguje twórczość i dorobek Fani Lewando. We współpracy z nim stworzyła bloga i wydała książkę z 80 przepisami autorstwa Fani.

Od roku zajmuje się architekturą informacji i projektowaniem interfejsów, pisze książki i bloga, opracowuje treści o tematyce kulinarnej na potrzeby mediów społecznościowych i wciąż gotuje. Uwielbia jadalne słowa, soczyste, puszyste i aromatyczne, idealnie wyprażone pod kuszące zachcianki, zmierzone, odważone i ugotowane receptury, spisane w logiczny sposób, i fotografie pokazujące naturalne piękno jedzenia.