Menora Info
29.11.2019

Warsztaty kulinarne: Kulinarny Tel Awiw Malki Kafki

Warsztaty z Malką Kafką. Na zdjęciu Malka Kafka w białym kitlu szefa kuchni, trzyma w palcach kulkę z przekąską zrobioną w czasie warsztatów
Warsztaty z Malką Kafką. Na zdjęciu Malka Kafka w białym kitlu szefa kuchni, trzyma w palcach kulkę z przekąską zrobioną w czasie warsztatów, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Gdynia i Tel Aviv - dwa miasta, bliskie sercu Malki. W jednym się urodziła, w drugim pomieszkuje, jak tylko może. Obydwa otwarte, młode, modernistyczne, pachnące morzem. Listopadowe warsztaty w Menora Info to wyjątkowa okazja, aby posmakować tego cieplejszego z nich, szczególnie w chłodny jesienny warszawski dzień.

29 listopada (piątek), godz. 18.00, BRAK MIEJSC

Przenieście się na ulice Tel Avivu, gdzie zawsze jest ciepło i zawsze jest gorąca atmosfera. Takiego menu jeszcze nie było podczas naszych warsztatów!

Pod czujnym okiem Malki i w sympatycznej atmosferze przygotujemy:

  • mszausze z ulicy Pinsker - hummus na gorąco z całymi ziarnami cieciorki
  • zielonego, kolendrowego falafela z budki na szuku Karmel
  • tabbouleh - syryjska sałatka zielona od ziół
  • burka z farszem ziemniaczanym od Irakijczyków z Florentin
  • knaffeh z Jaffy - deser z cieniutkich nitek ciasta zapieczonych z kremowym budyniem
  • rozgrzewającą kawę gotowaną z przyprawami, która najlepiej smakuje przy oglądaniu zachodu słońca w Tel Awiwie na plaży.

Wydarzenie towarzyszy wystawie "Gdynia - Tel Awiw".

Malka Kafka

Restauratorka i promotorka dobrego życia. Fascynuje ją społeczny kontekst jedzenia - wspólne gotowanie, spożywanie posiłków przy jednym stole, dzielenie się jedzeniem. Zwraca dużą uwagę na aspekt odpowiedzialności za świat - co zjadam, skąd pochodzą produkty, jak produkować jedzenie zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki.

Prowadzi sieć restauracji Tel Aviv Urban Food. Była gospodynią programu kulinarnego "Koszer Macher" w Kuchnia+. W 2018 nakładem wydawnictwa Znak ukazała się jej nowa książka "GOD FOOD - Boska kuchnia". Wielokrotnie zapraszana jako ekspertka kulinarna do programów TV. Prowadzi pokazy kulinarne na wielu festiwalach również zagranicznych oraz warsztaty kulinarne.

 

Warsztaty potrwają 3-4 godziny i odbędą się w MENORA Info, wejście przez Charlotte Menora, Plac Grzybowski 2.

>> Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.