Warsztaty
28.08.2022

Warsztaty mindfulness: Jak uważnie spotkać się przy stole?

Kobieta i mężczyzna trzymają talerze z jedzeniem. Śmieją się do siebie.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Spotkanie przy stole to często moment rozmowy  z drugim człowiekiem. Mindfulness w komunikacji z nutą współczucia i życzliwości to motyw przewodni warsztatów, które poprowadzi Katarzyna Błachiewicz-Koryga. Dowiemy się, jak mówić, by zostać wysłuchanym, a także jak z empatią słuchać innych.

  • 28 sierpnia (niedziela), godz. 17.00, BRAK MIEJSC
  • Miejsce: "POLIN na Łące" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego)

Siadamy do stołu, kiedy chcemy z kimś porozmawiać, rozwiązać jakiś problem lub podzielić się z kimś swoimi przeżyciami. Razem z nami "siadają" też nasze potrzeby oraz potrzeby drugiej strony. Jak się w tym uważnie spotkać? Co to znaczy być uważnym na drugą osobę i nie tracić jednocześnie z oczu siebie samego/siebie samej? Zapraszamy do wspólnej praktyki uważności w komunikacji z Katarzyną Błachiewicz-Korygą z Wyspy Spokoju.

Katarzyna Błachiewicz-Koryga – certyfikowana w Polskim Instytucie Mindfulness nauczycielka kursów redukcji stresu MBSR (Mindfuless-Based Stress Reduction) oraz uważności opartej na współczuciu i życzliwości MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living). Z wykształcenia aktorka i menadżerka kultury. Propagatorka uważności jako sposobu radzenia sobie w życiu. W mediach społecznościowych dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą jako @Sztuka Umysłu. Współtworzy jeden z najpopularniejszych portali o mindfulness: @Wyspa Spokoju. Jej motto to: "W każdym z nas jest wielka moc – trzeba ją tylko umieć znaleźć".

 

Logo Wyspy Spokoju

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl