Warsztaty
23.04.2017

Warsztaty z produkcji muzyki - Dj Eprom na Record Store Day Warsaw

DJ Eprom na Record Store Day Warsaw
DJ Eprom na Record Store Day Warsaw, fot. materiały prasowe

Warsztaty prowadzone przez Eproma poświęcone są procesowi powstawania nagrań, począwszy od kompozycji, poprzez rejestrację i w końcowej fazie miks i mastering. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się w jaki sposób powstają bity, jak wygląda proces nagrywania czyli tzw. trackingu oraz na czym polega rola kompozytora (beat makera) i producenta.

  • 23 kwietnia (niedziela, godz. 12.00 - 15.00, udział bezpłatny, BRAK MIEJSC

Uczestnicy warsztatów poznają w jaki sposób miksuje się muzykę w nowoczesnym środowisku typu DAW, Eprom wyjaśni też temat masteringu w odniesieniu do różnych nośników, koncentrując się na masteringu jaki wykonuje się pod płyty winylowe.

DJ Eprom (właściwie Michał Baj) to artysta stanowiący dowód na to, że pasja tworzenia, oryginalność i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają osiągnąć prawdziwy sukces. Mając niespełna 30 lat może poszczycić się podwójnym tytułem Mistrza Świata IDA oraz dwunastoma tytułami Mistrza Polski.
Oryginalność oraz różnorodną stylistykę Eproma udowadniają jego wydawnictwa, takie jak „Commodore the Data Wars”, „Machinerio EP” czy retro-hiphopowo-satyryczny Sztigar Bonko “Jo Sznupia”.  W swoich produkcjach Eprom bardzo często sięga po oldschoolowe komputery rodem z lat 80’ych, analogowe bit maszyny, samplery oraz syntezatory wykorzystując ich potencjał i brzmienie w produkcji zarówno klasycznych hip hopowych brzmień jak i nowoczesnej muzyki elektronicznej. Eprom współpracuje z bardzo wieloma artystami z kraju zarówno jako Dj, producent czy inżynier dźwięku. Efektem tych kolaboracji jest cała masa płyt, nagroda Fryderyka za współprodukcję płyty „Zwierzę bez nogi” oraz Złota Płyta za album Fisz Emade Tworzywo „Mamut”.

Liczba miejsc na warsztaty ograniczona (30 osób), liczy się kolejność zapisów. 

W związku z Record Store Day Warsaw 2017, w dniach 22-23 kwietnia wstęp na wystawę czasową "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu" jest bezpłatny!