Warsztaty
lipiec/sierpień 2020

Mural na "Łące Leśmiana"

"Mural na Łące Leśmiana" to warsztaty kreatywne dla młodzieży, podczas których uczestnicy wspólnie z prowadzącymi zaprojektują i wykonają mural poświęcony postaci Bolesława Leśmiana.

 • I część: 1-3 lipca (środa - piątek) - zajęcia teoretyczne na Zoom dla zrekrutowanej w czerwcu grupy
 • II część: 4-6 sierpnia (wtorek - czwartek) -  zajęcia praktyczne w plenerze dla zrekrutowanej w czerwcu grupy
 • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)

Warsztaty będą realizowane w dwóch częściach.

W pierwszej części warsztatów, w dniach 1-3 lipca, młodzież weźmie udział w spotkaniach z ekspertami, którzy omówią z nimi takie tematy, jak dialog sztuki z przestrzenią miejską, murale jako nośniki treści społecznych oraz biografia i twórczość Bolesława Leśmiana. Efektem tej części warsztatów będzie powstanie  kilku projektów muralu.

W drugiej części warsztatów, w dniach 4-6 sierpnia, wszyscy uczestnicy zrealizują mural według wybranego projektu. Cykl warsztatów zakończy oficjalne odsłonięcie muralu poety na Łące Leśmiana.

 • Adam Walas - Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2009–2014). Zajmuje się ilustracją, grafiką, muralem i malarstwem. Razem z Anną Koźbiel współtworzy grupę Xolor. Współpracując ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów zrealizował m.in murale poświęcone Ludwikowi Zamenhofowi, Bohdanowi Lachertowi i historii fabryki Ursus. Wybrane wystawy: 
  • Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP (zbiorowa), Warszawa 2014
  • problem.gov.pl (Simpson + Walas), Galeria 18a, 2015
  • Czysty język, Galeria Arsenał, Białystok 2015
  • Wolność wiodąca lud na wyprzedaże, Stacja Muranów, Warszawa 2016
  • Wystawa sztuki (zbiorowa), Galeria El, Elbląg 2017
    
 • Łukasz Prokop - Manager kultury, współzałożyciel oraz wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, wieloletni mieszkaniec Muranowa, miłośnik Warszawy, inicjator licznych wydarzeń kulturalnych oraz współtwórca kilkunastu warszawskich murali. Odpowiedzialny za zarządzanie lokalem stowarzyszenia oraz program kulturalny. Z wykształcenia politolog oraz technik organizacji reklamy.
  Działacz społeczny oraz członek kilku organizacji pozarządowych. Organizator wielu wcześniejszych akcji muralowych, w tym m. in. Davida Bowie, Bohdana Lacherta, Marka Edelmana czy Franca Fiszera i Skamandrytów.

 

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Partner medialny

Załączniki:
 • Transkrypcja filmu o tworzeniu muralu na Łące Leśmiana 2020
  Pobierz plik 2.75 KB / TEXT/PLAIN