Spotkanie
13.05.2021 - online

Żydowskie ABC: Czy Izrael wraca do życia?

Na spotkaniu z Chargé d’affaires Ambasady Izraela w Warszawie – panią Tal Ben-Ari Yaalon, porozmawiamy o tym jak Izrael wraca do normalności po wygranej walce z koronawirusem. Omówimy izraelską strategię wobec COVID-19, od początku pandemii do chwili obecnej.

  • 13 maja (czwartek), godz. 18.00
  • Prowadzenie: Piotr Kowalik

Rozmowa z panią Tal Ben-Ari Yaalon była nagrywana z wyprzedzeniem w kwietniu. Wydarzenia w Izraelu z ostatnich klikudziesięciu godzin sprawiły, że część informacji, które będą mogli Państwo usłyszeć, z dzisiejszej perspektywy może wydawać się mniej istotna – to nie temat pandemii jest dziś w Izraelu najważniejszy. Zasadnicza część materiału pozostała jednak aktualna, dlatego z szacunku dla Państwa – naszych widzów – postanowiliśmy nie przekładać i nie odwoływać dzisiejszej premiery.

W ostatnim czasie Izrael wyrósł na światowego lidera w walce z pandemią. Praktycznie cała dorosła populacja kraju poddała się już szczepieniom. Posiadając odpowiednie zaświadczenie o przyjęciu szczepionki, każda osoba może swobodnie korzystać z kawiarni, restauracji i innych miejsc publicznych w kraju. Jednocześnie, izraelskie granice pozostają zamknięte dla obcokrajowców. 

Podczas spotkania zastanowimy się, jakie czynniki społeczne, kulturowe i inne sprawiły, że Izrael jest podawany za przykład udanego radzenia sobie z tym wielkim problemem. Będzie to także okazja, aby zapytać o inne, obecnie ważne dla Izraelczyków sprawy.

Tal Ben-Ari Yaalon – izraelska dyplomatka pełniąca funkcję Chargé d’affaires Ambasady Izraela w Polsce. Wcześniej delegowana do Etiopii, gdzie była zastępcą szefa misji, akredytowana także w Rwandzie i Republice Burundi. Przed dołączeniem do Ministerstwa Spraw Zagranicznych była przedsiębiorczynią, pracującą z izraelską młodzieżą znajdującą się w trudnej sytuacji, a także afrykańskimi azylantami. Jest założycielką The Startup Nation V4 Virtual StartUps Bootcamp, który jest programem preakceleracyjnym dla start-upów w krajach wyszehradzkich.  

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl