Edukacja
zgłoszenia do 17.04.2018

Zapraszamy szkoły, biblioteki i instytucje do udziału w akcji Żonkile w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Żonkile
fot. D. Olszyńska / Muzeum Historii Żydów Polskich

W tym roku, już po raz szósty, zachęcamy Państwa do zgłaszania waszych placówek do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Dołączcie do akcji nagrodzonej tytułem najlepszej kampanii społecznej 2016 roku.

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.


Co roku przygotowujemy dla Państwa bogatą ofertę materiałów edukacyjnych do wykorzystania w pracy z uczniami. Wszystkie zgłoszone szkoły, biblioteki i instytucje otrzymają w drugiej połowie marca specjalne materiały edukacyjne, które pomogą przeprowadzić akcję Żonkile.

 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w akcji należy dokonać poprzez wypełnienie właściwego dla rodzaju instytucji formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej.

Organizacja akcji w szkole, bibliotece lub instytucji - zgłoszenia do 17 kwietnia.

 

Kontakt

Anna Dymarczyk
e-mail: [email protected]
tel.: 506 944 406 

Informacja dla wolontariuszy indywidualnych w Warszawie dostępna jest TUTAJ >>

 

Działania dla bibliotek w ramach akcji Żonkile wspiera Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości


Patronat honorowy