Film
Do 30.11.2023

21. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej na VOD Warszawa

Kadr z filmu "Dzieci pokoju" - sześcioro dzieci siedzi przy stoliku na podwórku.
Kadr z filmu "Dzieci pokoju". Fot. D.K. Schwartz

Do 30 listopada na platformie VOD Warszawa trwa 21. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej "Kamera Dawida" (WJFF) online. Filmy są dostępne dla widzów w całej Polsce!

Hitem tegorocznej odsłony internetowej festiwalu jest film "Dzieci Pokoju" w reż. Maayana Szwartza, który zdobył "GRAND PRIX-POLIN" 2023.

Jest w Izraelu osada, w której Żydzi i Arabowie postanowili żyć w zgodzie i harmonii. Wychowane tam dzieci wchodziły w dorosłość z poczuciem misji naprawiania świata. Urodzony w Newe Szalom – Oazie Pokoju – reżyser sprawdza, co z tego wynikło.

Na początku lat 70. w dolinie w Górach Judzkich idealistyczny zapaleniec Bruno Hussar wydzierżawił od pobliskiego klasztoru skrawek ziemi i założył Newe Szalom – Oazę Pokoju – wioskę, w której Żydzi i Arabowie mieli w zgodzie i pokoju pracować dla lepszej wspólnej przyszłości. Pionierzy żyli z poczuciem misji, które zaszczepili swoim dzieciom – pierwszemu "idealnemu" pokoleniu…

Na VOD można obejrzeć także specjalny projekt rocznicowy "Nie bądź obojętny" i wiele innych propozycji. Teraz można uczestniczyć w WJFF bez wychodzenia z domu. Polecamy!


Zobacz: