Warsztaty
REKRUTACJA zakończona

Muranów_polifonie

Grupa ludzi siedzi na krzesłach podczas spotkania.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce oraz Muzeum POLIN zapraszają mieszkańców Muranowa oraz tych, którzy interesują się historiami związanymi z tą dzielnicą, do udziału w warsztatach „Muranów_polifonie”. Podczas pierwszej edycji projektu opowieści uczestników o Muranowie kierowały nas ku pytaniu, co mówi się o przeobrażeniach dzielnicy wraz z pojawieniem się Muzeum.

Tym razem kanwą pracy będą osobiste historie związane z przedwojenną i obecną ulicą Zamenhofa oraz materiały archiwalne dotyczące historii Muranowa. Na bazie indywidualnych i archiwalnych historii, warsztatów opowiadania (i słuchania) uczestnicy projektu przygotują wykład performatywny na wiele głosów, z towarzyszeniem wizualizacji i muzyką na żywo. Warsztaty poprowadzą Patrycja Dołowy i Maria Porzyc, zajmujące się performance art, pracą z indywidualnymi narracjami i nowymi mediami.
 
Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież, osoby dorosłe i seniorów, zarówno mieszkających na Muranowie, jak i czujących związek z tą dzielnicą. Pokazy finałowe odbędą się 22 i 23.10.2016 podczas festiwalu „Made in POLIN”.
 
Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 16 września 2016 r. na adres: [email protected]
Można też zgłosić się telefonicznie:  tel. +48 22 37 93 746
 
W zgłoszeniu prosimy zawrzeć krótką informację o sobie, czy i jak długo są Państwo mieszkańcami Muranowa oraz dlaczego chcą Państwo wziąć udział w projekcie.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Warto także wziąć udział w poniższych wydarzeniach:
 
O prowadzących warsztaty:
Patrycja Dołowy – z wykształcenia doktor nauk przyrodniczych i artystka wizualna. Działaczka społeczna, popularyzatorka wiedzy. Ma na koncie ponad 60 wystaw w Polsce i zagranicą. Od lat pracuje z pamięcią, posługując się historiami mówionymi i performance. Autorka performansów w przestrzeni miejskiej, w tym  „Widoczki”, sztuk teatralnych, m.in. „Kryjówka/Hideout”, mówiącej o doświadczeniu ukrywania się Żydów podczas II wojny światowej (reż. Paweł Passini, neTTheatre) czy „Dziady. Twierdza Brześć” (reż. Paweł Passini, Akademicki Teatr Dramatyczny w Brześciu), wykorzystującej opowieści ludzi z Polesia Białoruskiego. Wiceprezeska Fundacji MaMa, współpracuje stale m. in. z Centrum Kultury Jidysz.
 
Maria Porzyc – z wykształcenia projektantka ceramiki, obecnie zajmuje się multimediami. Od 2008 r. współpracuje z neTTheatre i Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea, od 2015 r. także z warszawską Strefą Wolnosłowa. Autorka i realizatorka scenografii multimedialnych do ponad trzydziestu spektakli, od monodramów po operę. Pracuje z pamięcią, tworząc performanse oparte na opowiadaniu, prezentowane na festiwalach „Transeuropa” i „33 dni z życia” w Lublinie. Równolegle zajmuje się vj-ingiem. Tworzy wizualizacje na koncertach Chóru Polin i zespołu Tatvamasi.
 
Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy (ur. 1974 r. w Warszawie). Obecnie gra w duecie SzaZa i z gitarzystą Marcinem Olakiem, na skrzypcach lub altówce, oscylatorze i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku.
 
Terminy warsztatów (cykl spotkań dla jednej grupy):
  • 19 września (w godz. 18:00 - 21:00)
  • 24 września (w godz. 11:00 - 14:00 WYCIECZKA)
  • 26 września (w godz. 18:00 - 21:00)
  • 3 października (w godz. 18:00 - 21:00)
  • 6 października (w godz. 18:00 - 21:00)
  • 8 października (w godz. 11:00 - 14:00 WYCIECZKA)
  • 10 października (w godz. 18:00 - 21:00)
  • 17 października (w godz. 18:00-22:00 PRÓBA)
  • 20 października ((w godz. 18:00-22:00 PRÓBA)
  • 21 października (w godz. 18:00-22:00 PRÓBA GENERALNA)
 
Pokaz finałowy:  22 i 23.10.2016 (godz. 14:00-16:00).
 
Zobacz film o poprzedniej edycji warsztatów Muranów_polifonie:
 

 

 

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce

       
       

Partnerem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

       
       

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

       
       

Patroni medialni