ZAMENHOF – koncert Karoliny Cichej i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
image
image
Karolina Cicha wraz z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, przeniosą nas na przedwojenną ulicę Zamenhofa, gdzie znajdowały się jidyszowe teatry i kina. Podczas muzycznej podróży odwiedzimy także wielokulturowy Białystok, z którego wywodził się Ludwik Zamenhof i z którego pochodzi również Karolina Cicha.
KAROLINA CICHA
Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka znana z oryginalnej techniki gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru Gardzienice. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: jej utwór „Miłość bez jutra” znalazł się na płycie „GAJCY!” Od tego debiutu - podążając w kierunku muzyki etno – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego oraz „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz. Jest laureatką Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali World Music w Europie i USA.
Więcej na stronie: karolinacicha.eu >>
WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA
Młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach - wykonuje utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina i teatru. Zadebiutował publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas festiwalu Nowa Tradycja i od razu został wyróżniony przez jury za styl. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodaje im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Dzięki wsparciu Programu Drugiego Polskiego Radia w maju 2016 r. nakładem wydawnictwa Karrot Kommando ukazała się ich najnowsza płyta „Umówmy się na dziś”.
Impreza towarzysząca projektowi "Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa".
- 22 października, godz. 19.00, audytorium, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja, bilety dostępne online