Koncert

ZAMENHOF – koncert Karoliny Cichej i Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Karolina Cicha wraz z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną, przeniosą nas na przedwojenną ulicę Zamenhofa, gdzie znajdowały się jidyszowe teatry i kina. Podczas muzycznej podróży odwiedzimy także wielokulturowy Białystok, z którego wywodził się Ludwik Zamenhof i z którego pochodzi również Karolina Cicha.

 

KAROLINA CICHA

Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka znana z oryginalnej techniki gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru Gardzienice. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: jej utwór „Miłość bez jutra” znalazł się na płycie „GAJCY!” Od tego debiutu - podążając w kierunku muzyki etno – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego oraz „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz. Jest laureatką Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali World Music w Europie i USA.

Więcej na stronie: karolinacicha.eu >>

WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA

Młody skład nawiązujący do polskiej przedwojennej sceny muzycznej. To zespół rozsmakowany w dawnych melodiach - wykonuje utwory z repertuaru Adama Astona, Mieczysława Fogga, Wiery Gran i innych gwiazd przedwojennego kina i teatru. Zadebiutował publicznie w maju 2015 roku na scenie Polskiego Radia podczas festiwalu Nowa Tradycja i od razu został wyróżniony przez jury za styl. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, a jednocześnie dodaje im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej. Dzięki wsparciu Programu Drugiego Polskiego Radia w maju 2016 r. nakładem wydawnictwa Karrot Kommando ukazała się ich najnowsza płyta „Umówmy się na dziś”. 

Impreza towarzysząca projektowi "Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa".

 

Organizatorem projektu „Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa” jest Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.
 
 
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego