Wystawy
8.01.2024

Finisaż wystawy "Wokół nas morze ognia"

Kobieta patrzy na eksponaty w gablocie. Jej twarz odbija się w szybie naprzeciwko. W tle chłopak, który schyla się, by przyjrzeć się przedmiotom w gablocie.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

To już ostatnia szansa na zwiedzanie ekspozycji, którą do tej pory zobaczyło ponad 130 tysięcy gości. Na finisaż wystawy "Wokół nas morze ognia" przygotowaliśmy dla Was oprowadzania z kuratorkami oraz niezwykły koncert. Przedłużyliśmy też godziny otwarcia w niedzielę i poniedziałek.

  • 6-8 stycznia (sobota-poniedziałek) muzeum czynne w godz. 10.00-20.00
  • KUP BILET →

W sobotę i niedzielę zapraszamy na zwiedzanie ekspozycji z jej kuratorkami: prof. Barbarą Engelking oraz Zuzanną Schnepf-Kołacz. Po wizycie na wystawie zachęcamy do wysłuchania wspomnień Stelli Fidelseid wygenerowanych jej własnym głosem dzięki sztucznej inteligencji.

W niedzielny wieczór polecamy koncert muzyki ze słuchowiska do wystawy. Wysłuchamy kompozycji, które Paweł Mykietyn stworzył m.in. na podstawie utworów Josimy Feldschuh. Zachęcamy także do zakupu najnowszego wydawnictwa – podwójnego albumu ze zdjęciami Zbigniewa Leszka Grzywaczewskiego i Rudolfa Dameca.

Program do wystawy jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl