Warsztaty

Nowa oferta warsztatów rodzinnych

Dzieci przy kuchennym stole przygotowują kluski
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na nowe warsztaty dla rodzin z dziećmi (4-10 lat) do Miejsca Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia". 

Jak pisał Janusz Korczak, "Żołądek jest głodny, jeżeli mu nie dać pokarmu, jeżeli jest pusty i nie ma w nim jedzenia – a serce jest głodne i smutne, i pełne tęsknoty, jeśli nie ma w nim miłości". Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których nakarmimy i puste żołądki i serca potrzebujące miłości.

Z miłością podejdziemy do tematu jedzenia. Od marca na wszystkich naszych spotkaniach odkrywać będziemy kawałek po kawałku nową wystawę czasową "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna" (wystawa otwarta od 11 marca do 12 grudnia 2022 r. w Muzeum POLIN).

Dowiemy się nie tylko tego, skąd pochodzi zwyczaj smażenia słynnych latkesów, czyli placków ziemniaczanych na święto Chanuki, czy jak wygląda świąteczny stół szabasowy w różnych częściach świata. Będziemy uczyć się zaplatania chałki i poznamy składniki czulentu. Wspólnie ugotujemy nasz ulubiony rosół i powąchamy przyprawy charakterystyczne dla żydowskich dań. Jedzenie stanie się także na naszych warsztatach inspiracją dla działań twórczych. Powstanie owocowa biżuteria z gliny, drewniana zastawa stołowa, czy profesjonalna sesja fotograficzna stylizowanych dań.

Wyjątkowo smacznie zapowiadają się także nasze wydarzenia specjalne dla najmłodszych m.in. Rodzinne święto Purim z grą na nowej wystawie, słodkimi hamantaszami pieczonymi w muzealnej kuchni i barwnymi opowieściami. Podobne przyjemności dla naszego podniebienia szykujemy na wielokulturowy Dzień Dziecka czy Rodzinną Chanukę. 

Jak zwykle na warsztaty rodzinne zapraszamy Was w soboty i niedziele od godz. 11.00. Wszystkie zajęcia, jeżeli będzie to możliwe, organizujemy stacjonarnie w małych grupach do 15 osób, dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami. Część warsztatów jest skierowana do grup rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dostosowujemy je do szczególnych potrzeb grupy – tempo na tych zajęciach jest wolniejsze, język i zadania uproszczone z wykorzystaniem specjalnych narzędzi m.in. do alternatywnej komunikacji. Zgłoszenia dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami: [email protected]

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc już teraz zapraszamy do rezerwacji biletów.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!

 

Miejsce edukacji rodzinnej

pomarańczowy napis U króla Maciusia. Miejsce Edukacji Rodzinnej

Darczyńcy

Logo Fundacji Parasol          

Patroni medialni

Logo Gazety Wyborczej      logo warszawskiej Gazety Wyborczej    Logo portalu cojestgrane24.wyborcza.pl             

 logo portalu czaszieci.pl     logo z napisem dziecko w Warszawie