Edukacja
Otwarta rezerwacja

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2023/2024

Dwaj chłopcy i dziewczyna siedzą przy pomniku Bohaterów Getta. Dziewczyna trzyma przed sobą rozłożoną ulotkę, którą czyta jeden z chłopaków. Drugi patrzy w dal.
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Przyjdź ze swoją klasą do naszego muzeum! Zapraszamy do wspólnego odkrywania historii, poznawania kultury, a także do rozmowy o tym, co dzisiaj ważne i aktualne. Od 1 września trwa rezerwacja zajęć w pierwszym semestrze.

Przygotowaliśmy kilka propozycji:

 • Warsztaty edukacyjne, angażujące i oparte na doświadczaniu, w czasie których poznajemy fragment wystawy i pracujemy nad wybranym tematem w salach edukacyjnych.
   

  Czas trwania: 120 min

  Liczebność grupy: max. 30 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa


 • Oprowadzania z przewodnikiem po wystawie, na której oglądamy unikatowe zbiory, multimedia i rekonstrukcje.
   

  Czas trwania: 90 min

  Liczebność grupy: max. 25 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa + bilety na wystawę za 1 zł


 • Spacery miejskie śladami żydowskiej Warszawy.
   

  Czas trwania: 90 min

  Liczebność grupy: max. 30 osób w grupie

  Koszt: 250 zł / grupa


 • Zajęcia dla szkół z Lubelszczyzny.
 • Dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa lubelskiego
 • Każda szkoła może wybrać jedno lub więcej działań
 • BEZPŁATNY udział w projekcie
 • Pytania i informacje: [email protected]

 

W tym roku szczególnie polecamy nowe tematy warsztatów dla wszystkich grup wiekowych, które powstały pod wspólnym hasłem "Nie bądź obojętny" towarzyszącym obchodom 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Na zajęciach zastanowimy się nad tym, czego uczy nas historia i jak nie być obojętnym wobec zła.

Ważnym tematem w tegorocznej ofercie jest także historia Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, wśród których jest wielu Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej. Zapraszamy szkoły z całego kraju do skorzystania z puli bezpłatnych warsztatów online, wśród których znalazły się zajęcia pt. "Stara szafa. Opowieść o ratowaniu" dla klas 1-3, "Moja wojenna siostra" dla klas 4-6 szkół podstawowych oraz "Historie osobiste. Sprawiedliwi" dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. W specjalnie dostosowanym do ich potrzeb Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" organizujemy warsztaty dla przedszkolaków. Wszystkimi zmysłami poznajemy świat i jego historię, bawimy się i uczymy. Od września w ofercie 3 nowe warsztaty!