Patronat POLIN

22.01.2018

Co to jest koszerność? – warsztaty kulinarne - produkty mleczne

fot. JCC

W styczniu 2018 cykl Żydowskie ABC współorganizowany przez JCC Warszawa i Muzeum Historii Żydów Polskich Polin zabierze nas w świat kaszrutu. Zapraszamy miłośników gotowania do przekonania się na własnej skórze czy gotowanie koszerne, a w szczególności koszerna kuchnia mleczna stawia przed gotującymi więcej wyzwań, czy może otwiera całe morze możliwości?


22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00, bilet: 150 zł

W świat koszernej kuchni mlecznej wprowadzą nas Maryla Musidłowska i Jakub Chojecki - "rodzice" naszego niedzielnego drugiego śniadania Boker Tow. Będzie trochę o zasadach koszerności, dużo wspólnego gotowania, a jeszcze więcej pyszności podczas spożywania wspólnie przygotowanej kolacji!

Menu/plan zajęć:

  • Na przystawkę – małe studium przypadku: pita & humus de luxe
  • W roli głównej – Boker Tow all time favourites: szakszuka z domową focaccią i pasztet z soczewicy w bonusie
  • Na deser – pudding z chałki

Koszt: 150zł od osoby. Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji JDC Poland, Bank PKO S.A. 67 1240 6218 1111 0010 4554 4962, wpisując "Żydowskie ABC+ imię i nazwisko" w tytule przelewu.
Zapisy: imię i nazwisko wraz z potwierdzeniem przelewu z opłatą za udział prosimy przesyłać na biuro@jccwarszawa.pl.
Liczba miejsc ograniczona!


Wydarzeniami komplementarnymi do warsztatów kulinarnych w JCC będą: Spotkanie "Co to jest koszerność?" z cyklu Żydowskie ABC, które odbędzie się 24 stycznia 2018 o 18:30 w Klubokawiarni Muzeum POLIN oraz warsztaty kulinarne na temat kuchni mięsnej, które odbędą się 29 stycznia 2018 o 18:00 w Menorze.

Cykl Żydowskie ABC towarzyszy wystawie czasowej "Krew. Łączy i dzieli".

Opieka merytoryczna:

  • Agata Rakowiecka - dyrektorka JCC Warszawa, od 10 lat związana z The American Jewish Joint Distribution Committee. Absolwentka programu stypendialnego Melton na Uniwersytecie Hebrajskim, pracowała na rzecz dialogu żydowsko-arabskiego w organizacji Beit Hagefen w Hajfie. Od 2008 roku współtworzyła lokalne i międzynarodowe programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży żydowskiej. Od 2012 roku prowadzi JCC Warszawa.
  • Rabinka Małgorzata Kordowicz - absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko – żydowskich periodyków. Jej polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci to pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny światowej. W 2016 roku ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i, jako pierwsza Polka, została rabinką.
10.01.2018