Film

„Most nad Wadi”, reż. Tomer i Barak Heymann

fot. Materiały prasowe

Rusza Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy w muzeum! Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a szczególnie maturzystów, na cztery pokazy filmowe. Po każdej z projekcji odbędzie się dyskusja.

Pokażemy Wam filmy ważne i poruszające, opowiadające o zdarzeniach znaczących dla historii Żydów polskich (a zatem również dla historii Polski). W cyklu znajdą się dzieła, które obejmują okres pierwszej wojny światowej, tragiczny czas Zagłady oraz filmy współczesne, wpisujące się w nurt edukacji obywatelskiej: zarówno fabularne jak i dokumentalne.

Program spotkań został opracowany specjalnie na czas ferii zimowych (17-28 lutego 2014 r.) i będzie zrealizowany w ramach akcji „Zima w mieście”.
Pokazy i dyskusje odbywać się będą w środy i piątki, w godzinach 13:30 -16:00 w sali projekcyjnej muzeum.

Wstęp wolny.

Informujemy, ze muzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

*********

28 lutego 2014 (piątek) o godz. 13.30 zapraszamy na pokaz filmu:

„Most nad Wadi”, reż. Tomer i Barak Heymann, Izrael, 2006.

„Most nad Wadi” to film dokumentalny z pozytywnym przesłaniem. Autorzy filmu, Tomer i Barak Heymann przedstawiają historię stworzenia dwujęzycznej i dwunarodowej szkoły „Most nad Wadi”
w Kafr Kara w Izraelu, w której wspólnie uczą się dzieci żydowskie i palestyńskie..

Pierwszy rok funkcjonowania eksperymentalnej szkoły był wyzwaniem zarówno dla uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli. Wszyscy musieli pokonać wiele barier, by nauczyć się tolerancji wobec odmienności kulturowej i religijnej.