Niebo w Auschwitz - projekcja filmu
Twórcy filmu - Aaron i Esther Cohen - śledzą losy trzynastu Ocalałych z Zagłady, mieszkających przed wojną w Czechosłowacji.
- 23 stycznia (poniedziałek), godz. 19.00, wstęp wolny
Jako dzieci zostali oni zamknięci w getcie w Terezinie, a pod koniec 1943 roku deportowani do Auschwitz. Bohaterowie wspominają w dokumencie czasy wojny, a zwłaszcza swojego żydowskiego opiekuna – Frediego Hirscha, który za pomocą sztuki i sportu starał się ochronić ich przed brutalnością obozu śmierci.
Projekcja filmu zaplanowana została w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Niebo w Auschwitz - projekcja filmu
23.01.2017 - 23.01.2017