Spotkanie
19.08.2018

Stół u Leśmiana – cykl spotkań wokół literatury

Stół Leśmiana
fot. Fundacja Zmiana

Zasiądźcie z nami i delektujcie się ciekawą literaturą! Na łące będzie można poczytać książki, zjeść słodki poczęstunek i wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach dla dzieci i dorosłych, a także posłuchać poezji Bolesława Leśmiana w interpretacji aktorów TR Warszawa.

  • 8 lipca, 19 sierpnia (niedziele), godz. 13.00-19.00, wstęp wolny

W niedzielne popołudnia będziemy słuchać poezji Leśmiana w interpretacji aktorów TR Warszawa:

  • 10 czerwca, godz. 16.00, czytają: Agnieszka Żulewska i Paweł Smagała
  • 8 lipca, godz. 16.00, czytają: Maria Maj i Cezary Kosiński
  • 19 sierpnia, godz. 16.00, czyta: Natalia Kalita i Tomasz Drabek

8 lipca o godz. 15.00 – wykład Piotra Łopuszańskiego "Świat Bolesława Leśmiana".

Podczas spotkań będzie można przekazać książki na rzecz współorganizatora wydarzenia, Fundacji Zmiana. Fundację Zmiana tworzy zespół entuzjastów, którzy traktują rozmawianie o książkach, zbieranie i wymianę książek jako podstawę do działań artystycznych, animacyjnych czy aktywizacyjnych. Fundacja tworzy Biblioteki Sąsiedzkie, zbiera książki do bibliotek w zakładach karnych. W 2017 r. Tygodnik Powszechny uhonorował przewodniczącą Fundacji, Marię Dąbrowską-Majewską, medalem św. Jerzego za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania czytelnictwa.

Zapraszamy na zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ul. Edelmana. W razie niesprzyjającej pogody wydarzenia zostają przeniesione do budynku Muzeum POLIN.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

 

Projekt  „Cykl plenerowych wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych Łąka Leśmiana – II edycja” współfinansuje m.st. Warszawa

Organizator

Partner