Najczęściej zadawane pytania

Jak dojechać do Muzeum POLIN?
 

Autobusy: 111, 180, przystanek Nalewki Muzeum (odległość od muzeum ok. 200 m); wszystkie kursy realizowane przez autobusy niskopodłogowe.

Tramwaje: 18, 15, przystanek Muranów (odległość od muzeum ok. 500 m) / 17, 33 przystanek Anielewicza (odległość od muzeum ok. 500 m).

Metro: stacja Ratusz Arsenał (odległość od muzeum ok. 1 km).

Z dworca Warszawa Centralna: tramwaje: 17, 33 (kierunek Żoliborz; przystanek Anielewicza).

Z portu lotniczego im. F. Chopina: autobusy: 175 (z przesiadką na tramwaj przy dworcu Warszawa Centralna), 188 (z przesiadką na tramwaje 17, 33 na przystanku GUS)

Czy pod muzeum można zaparkować?
 

W weekendy zwiedzający mogą bezpłatnie korzystać z muzealnego parkingu od strony ul. Anielewicza w miarę dostępności miejsc. W tygodniu parkować można w miejscach wyznaczonych w ramach płatnej strefy parkowania. Zazwyczaj można znaleźć sporo wolnych miejsc w okolicy muzeum.

Jak długo trwa zwiedzanie wystawy stałej Muzeum POLIN
 

Zwiedzanie wystawy stałej zajmuje naszym gościom około 2h.

Czy można fotografować i filmować podczas zwiedzania? Czy są opłaty za fotografowanie i filmowanie?
 

Można fotografować i filmować ekspozycję poza miejscami, w których jest widoczny znak zakazu. W przypadku wykorzystania nagranego materiału do publikacji lub emisji, należy skontaktować się z działem prasowym muzeum.

Ile osób może liczyć grupa zwiedzających z przewodnikiem?
 

Maksymalna liczebność grupy oprowadzanej przez przewodnika to 25 osób. Większe grupy należy podzielić na mniejsze, liczące do 25 osób. Grupy wchodzą na wystawę w odstępie 30 min., każda z własnym przewodnikiem. Więcej informacji pod tym linkiem.

Jak można wypożyczać audioprzewodniki i w jakich językach są dostępne?
 

Audioprzewodniki można wypożyczać w kasach w holu głównym muzeum. Opłata wynosi 10 zł. 

Oferujemy audioprzewodniki po wystawie stałej w językach: polskim, angielskim, hebrajskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, włoskim, jidysz, węgierskim, rosyjskim i białoruskim, w Polskim Języku Migowym, audiodeskrypcji po polsku.

Czy wystawę stałą mogą zwiedziać dzieci w każdym wieku?
 

Muzeum POLIN nie ma ograniczeń wiekowych. Mimo to zalecamy, aby ze względu na trudną tematykę galerię poświęconą Zagładzie zwiedzać z dziećmi powyżej 12. roku życia.

Czy muzeum jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych?
 

Budynek muzeum jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje na temat dostępności muzeum dostępne są pod tym linkiem.

Dlaczego Muzeum POLIN jest otwarte podczas większości świąt żydowskich i szabatów?
 

Jesteśmy muzeum świeckim, które jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez względu na narodowość czy wyznanie. Są jednak w kalendarzu takie święta - zarówno katolickie, jak i żydowskie - podczas których, z szacunku dla naszych gości, fundatorów oraz pracowników, muzeum jest zamknięte. Informujemy o tym każdorazowo na naszej stronie: www.polin.pl.

W jaki sposób zakupić bilet lub zarezerwować miejsce na bezpłatne wydarzenie?
 

Zachęcamy do kupowania biletów oraz dokonywania rezerwacji na wydarzenia bezpłatne na stronie internetowej www.bilety.polin.pl. Bilety można oczywiście nabyć także w kasach muzeum.

Czy trzeba rezerwować bilety na zwiedzanie wystawy?
 

Nie prowadzimy rezerwacji biletów na zwiedzanie wystawy. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.bilety.polin.pl oraz w kasie muzeum.

Czy w czwartki (dzień darmowy) trzeba rezerwować bilety?
 

Czwartek jest dniem nieodpłatnego zwiedzania wystawy stałej i wystawy czasowej. Nie prowadzimy rezerwacji bezpłatnych wejściówek na ten dzień. Pozostałe wydarzenia orgarnizowane w czwartki rządzą się swoim prawami.

Jakie są ceny biletów?
 

Wszystkie aktualne ceny można znaleźć w cenniku pod tym linkiem

Czy jest możliwość rezerwacji przewodnika dla osób indywidualnych?
 

Istnieje możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy stałej z przewodnikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem jest możliwe po dokonaniu uprzedniej rezerwacji za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.polin.pl lub mailowo, pisząc na adres grupy@polin.pl.

Komu przysługują bilety ulgowe?
 

Wszystkie informacje na temat zniżek i grup, którym przysługują, dostępne są pod tym linkiem.

Czy wstęp na teren księgarni jest płatny?
 

Wstęp na teren księgarni jest bezpłatny. Zapraszamy również do sklepu online.

Czy wstęp do restauracji  na terenie muzeum jest bezpłatny?


Wstęp do restauracji jest bezpłatny. Restauracja serwuje dania kuchni żydowskiej.