Wystawy
online

Spacery po wystawie. Bez wychodzenia z domu

fot. M. Starowieyska, D. Golik/Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Aby uprzyjemnić wam ten trudny czas, przygotowaliśmy specjalny cykl spacerów po galeriach wystawy stałej, które obejrzycie online na naszej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych Facebook  i YouTube

Nasi przewodnicy – Anita Borkowska, Katarzyna Jankowska, Dagmara Mańka-Wizor, Renata Płotczyk i Mariusz Jastrząb – będą z wami wędrować przez tysiąc lat historii Żydów polskich.

Po drodze czekają na was opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach.

W pierwszym odcinku cyklu "Spacery po wystawie. Bez wychodzenia z domu" udamy się do galerii "Pierwsze spotkania". Mariusz Jastrząb opowie tam o początkach relacji między Żydami a Polakami, o tym, kiedy i w jakich okolicznościach żydowscy przybysze osiedlili się w Polsce i jaką rolę odgrywali w gospodarce dawnej Polski. Dowiecie się m.in. czym wolno im się było zajmować, jakie zawody były im zakazane oraz jakie zadania powierzali im książęta i królowie.

Program cyklu "Spacery po wystawie. Bez wychodzenia z domu"

 

Więcej informacji o wystawie stałej znajdą Państwo w obszernym katalogu a także w publikacji "Na początku było marzenie. Jak powstało Muzeum Historii Żydów Polskich".

 

 Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej